Бронз за Калейн на финалите с топка, Катрин остана четвърта

https://www.24chasa.bg/sport/article/9655444 Бронз за Калейн на финалите с топка, Катрин остана четвърта Бронз за Калейн на финалите с топка, Катрин остана четвърта www.24chasa.bg
Боряна Калейн СНИМКИ: Българска федерация художествена гимнастика

Боряна Калейн спечели бронзовия медал във финалите с топка. Другата ни представителка на световната купа по художествена гимнастика в София Катрин Тасева остана четвърта.

Линой Ашрам (Израел) грабна златното отличие с оценка от 26.500 т., а втора стана Алина Харнаско (Беларус), която изпревари Калейн само със 0,350 т.

Катрин Тасева

По-рано българката се окичи със златото на финала с обръч. Втора се класира другата представителка на Беларус Анастасия Салос, а трета остана вицесветовната шампионка Линой Ашрам.

Боряна Калейн се класира и за четирите финала, Катрин Тасева днес се представя освен с топка и с бухалки.