"Специя" отново измъчи "Рома", но падна, асистенция за Гълъбинов

https://www.24chasa.bg/sport/article/9441906 "Специя" отново измъчи "Рома", но падна, асистенция за Гълъбинов "Специя" отново измъчи "Рома", но падна, асистенция за Гълъбинов www.24chasa.bg
Андрей Гълъбинов се ръкува с папа Франциск. Между двата мача в Рим, "Специя" бе приета от папата.

"Специя" на Андрей Гълъбинов отново бе на косъм да разочарова "Рома", но загуби мача от Серия "А" с 3:4 с гол на Лоренцо Пелегрини в добавеното време.

"Рома" поведе с гол на Борха Майорал в 17-ата минута. Роберто Пиколи изравни в 27-ата минута. Пет минути след това Гълъбинов се появи на терена на неговото място, след като получи контузия.
"Рома" дръпна с 3:1 след попадения на Майорал и Рик Карсдорп до 55-ата мин. 4 минути по-късно Гълъбинов изведе на чисто Диего Фариас и той намали.

В последните секунди на редовното време Даниеле Верде изравни след ужасяваща грешка на Крис Смолинг. Но "Специя" рухна минута по-късно.

Така двата тима си вкараха 13 гола в рамките на няколко дни, като "Специя" хвърли бомбата за купата, като спечели в Рим с 4:2 след продължения. Резултатът официално бе променен на 3:0 служебно заради поредния резил на римляните, които направиха една смяна повече от разрешеното.

Други от Футбол

Първа загуба за ЦСКА на Акрапович, "Лудогорец" дръпна с 6 точки след 1:0 в Разград

Лудогорец – ЦСКА: Битка за титлата, но и много повече