"Лудогорец" отново лидер след гол от тройна засада

https://www.24chasa.bg/sport/article/9270321 "Лудогорец" отново лидер след гол от тройна засада "Лудогорец" отново лидер след гол от тройна засада www.24chasa.bg
Топката лети към Са и Кешерю, които са в очеизвадна засада, но не и за българските съдии.

Бългрското съдийство продължава да дълбае дъното пред благосклонния поглед на БФС. "Лудогорец" победи "Ботев" (Вр) с 2:1, като при победния гол трима от играчите на шампиона, включително и автора на попадението Жозуе Са бяха в засада. Явно обаче бройката се оказа недостатъчна за асистент-рефера Мартин Ангелов, който хукна веднага към центъра. За компенсация през второто полувреме пък започна да си измисля засади за "Лудогорец".

Скандалната победа изведе отново разградчани на първото място в класирането на т.нар. българско първенство.

Съдийството на мача в Разград дойде само 24 часа след като "Монтана" изрева от международния арбитър Волен Чинков в двубоя срещу "Арда". Гостите поискаха той да бъде изхърлен доживот или напускат първенството след загубата с 0:3.

Очаква се поредната позиция на т.нар. съдийска комисия и обясненията на нейния председател Костадин Стоичков, че момчетата му грешат неволно. В полза на едни и същи отбори и в ущърб на други.

В 16-ата минута "Лудогорец" поведе след автогол на Венци Керчев. 4 минути по-късно обаче Педро Лагоа изравни. И в 31-ата Жосуе Са реши двубоя.

Юлиан Ненов от "Ботев" изпусна две уникални положения за изравняване, включително и греда.