Григор Димитров: Чувствам, че имам предимство, когато играя в зала

https://www.24chasa.bg/sport/article/9143271 Григор Димитров: Чувствам, че имам предимство, когато играя в зала Григор Димитров: Чувствам, че имам предимство, когато играя в зала www.24chasa.bg
Григор Димитров Снимка: Ройтерс

„Мисля, че просто останах в мача по много добър начин“, каза Димитров, цитиран от сайта на АТР. „Мисля, че голяма част от това се дължеше на моя опит да играя на закрито. Нямате шанса да играете много мачове в зала, но винаги съм чувствал, че имам малко допълнително предимство, особено в големите моменти по време на мача. Мисля, че днес също беше един от тези мачове", предава БНР.

Григор е спечелил 64 процента от мачовете си в зала (72-40) и 69 процента от тези на открито (248-170).

„Всъщност играх много добре през първия сет, но го загубих. Тогава си помислих: „Добре, нека просто намерим друг начин. Мисля, че подобни мачове в началото на турнира са много важни и е хубаво, че продължавам напред. Това е нещото, от което съм най-доволен тази вечер", каза още 29-годишният хасковлия.

На четвъртфинала в петък Григор Димитров очаква победителя от днешната среща между Милош Раонич (Канада) и Камерън Нори (Великобритания).

Други от Тенис

Григор Димитров говори след трисетовата си победа на тенис турнира в зала от категория АТР 250 в Антверп, Белгия. Четвъртият поставен българин отстрани снощи испанеца Пабло Андухар след обрат с 4:6, 6:3, 6:4 и се класира за третия си четвъртфинал за годината след тези в Акапулко и Рим. „Мисля, че просто останах в мача по много добър начин“

18 от топ 35 в света идват в София! Пазят място и за Григор

Играч от топ 10 на световната ранглиста, седем представители на топ 20, трима финалисти в турнири от “Големият шлем” и един бивш шампион пристигат за Sofia Open от 7 до 14 ноември в “Арена Армеец”. Вече са ясни имената на 19 от звездните участници в петото юбилейно издание на турнира в София. Диего Шварцман (№8 в света), Гаел Монфис (№11)

Рафаел Надал

Надал: Играя много по-добре, отколкото очаквах

Рафаел Надал не бе играл от февруари насам заради пандемията от Covid-19, но при завръщането си на корта демонстрира невероятна форма. Испанецът играе толкова добре, че самият той не може да повярва, че се намира в такова състояние. Деветкратният шампион на Мастърса в Рим надигра Душан Лайович с 6-1 6-3 и се класира на четвъртфиналите във Вечния

Григор Димитров: Промяната от хард на клей е добра за мен

Григор Димитров започва днес участието на “Мастърс” турнира в Рим. Очаква се най-добрият български тенисист да се появи на корта около 13:30-14:00 часа наше време, а първият му съперник ще бъде участващият с “уайлд кард” представител на домакините Джанлука Магер. Техният мач е втори в програмата на централния корт

Мануела Малеева Кадър: бТВ

Мануела Малеева за завръщането на Пиронкова: Помислих, че е луда

Бившата номер 3 в света Мануела Малеева е изненадана и впечатлена от родената в Пловдив тенисистка Цветана Пиронкова на US Open. 32-годишната пловдивчанка отпадна на 1/4-финал от Серина Уилямс, след като преди това записа четири страхотни победи. Пиронкова се завърна на корта след близо 3-годишно отсъствие заради майчинство. През 2018 г