Познат турчин ще свири на ЦСКА в четвъртък, израелец - в Разград

https://www.24chasa.bg/sport/article/9136816 Познат турчин ще свири на ЦСКА в четвъртък, израелец - в Разград Познат турчин ще свири на ЦСКА в четвъртък, израелец - в Разград www.24chasa.bg

Доста познат съдия назначи УЕФА за двубоя ЦСКА - "Клуж" в четвъртък. Това е 34-годишният турчин Халил Юмют Мелер. Преди две години той ръководи втория мач между "червените" и датския "Копенхаген" от Лига Европа, завършил 2:1 за скандинавците, като първия гол на Н'Доайе бе от чиста засада.

На Мелер ще помагат Мустафа Ейсой и Джедет Кюмюрчоглу. Четвърти арбитър е Корай Генчелер.

Доста известно име идва като съдийски наблюдател. Става въпрос за испанеца Луис Медина Канталехо, станал известен по цял свят с директния червен картон на Марко Матераци на световното през 2006 година срещу Австралия и след това измислената дузпа, която доведе до победен гол на Франческо Тоти.

Дежурен делегат ще е украинецът Виталий Данилченко.

Израелецът Рой Рейншрейбер пък ще свири "Лудогорец" - "Антверп". Ще му помагат Давид Елиаш Битон и Двир Шимон, а четвърти е Давид Фуксман.

Съдийски наблюдател е Виктор Швецов от Украйна, а делегат Жасмин Бакович от Босна.

Други от Футбол

Лукас Моура бележи четвъртия гол за лондончани.

Резервите на "Тотнъм" елиминираха "Лудогорец" от Лига Европа 4:0

Резервите на "Тотнъм" в тренировъчно темпо удариха "Лудогорец" с 4:0 и така елиминираха шампионите от Лига Европа. До 34-ата минута тимът на Жозе Моуриньо водеше с две попадения на Карлос Винисиус, удари една греда и пропиля 3 стопроцентови положения. След това в 63-ата минута Хари Уинкс издебна Пламен Илиев

Нсаме отбелязва единствения гол в мача.

ЦСКА пропадна в софийската мъгла

ЦСКА допусна домакинска загуба с 0:1 от швейцарския "Йънг Бойс" в мъглата на стадион "Васил Левски". Единственият гол падна в 34-ата минута, когато Жан-Пиер Нсаме се опита да центрира, но вратарят Густаво Бусато пусна топката под плонжа си и тя влезе в мрежата. За целия двубой ЦСКА отправи един единствен точен удар във вратата на гостите

9 септември 1964 г. Съюзният треньор към Българската футболна федерация Стоян Орманджиев-Пашата връчва купата на Съветската армия на капитана на „Славия“ Димитър Ларгов.

Димитър Ларгов беше първият национал, избран за председател на БФС

Капитан на “Славия”, играе в полуфинал на европейски турнир В началото на април 1955 г. юношеският ни национален отбор участва за пръв път в традиционния турнир на УЕФА. Това е осмото му издание, а домакин – Италия. Отборите играят само в по една от петте групи. Във втория и третия мач на българите в състава е и десният инсайд Димитър Ларгов

Анелия Златкова

Жена пое "Нефтохимик"

Жена е новият собственик на футболния клуб "Нефтохимик Бургас 1962". Това е бизнес дамата Анелия Златкова, която официално придоби 81% от акциите му чрез дружеството си "Бест спортс 1962". Решението бе взето на общо събрание на акционерите. Другият съсобствeник с миноритарен дял от 18% бившият изп. директор на "шейховете" Костадин Джамбазов

Почина бившият капитан на националния отбор, "Славия" и президент на БФС Димитър Ларгов

На 84 години е починал бившият легендарен футболист на "Славия" Димитър Ларгов, потвърдиха от клуба. Той беше капитан на националния отбор в баража срещу Белгия във Флоренция през 1965 г.,, когато България се класира на световното в Англия след победа 2:1 с два гола на Георги Аспарухов. Ларгов е известен и с това