Маскиран Долапчиев дебютира с гол за „Дунав“

https://www.24chasa.bg/sport/article/8126474 Маскиран Долапчиев дебютира с гол за „Дунав“ Маскиран Долапчиев дебютира с гол за „Дунав“ www.24chasa.bg
Григор Долапчиев СНИМКИ: Авторът

Бившият юноша на ЦСКА Григор Долапчиев направи сполучлив дебют за „Дунав“ срещу „Литекс“. Дошлият от „Витоша“ централен нападател, който счупи носа си преди първата си среща в Русе, влезе в игра след почивката със специална предпазна маска на лицето и заби зрелищен гол за домакините в 80 минута, с който оформи и крайния резултат в мача 2:0.

Долапчиев получи топката около топката на дузпата и с красив удар я изпрати под гредата на гостите. Преди това Стефан Христов откри за русенци в 6-тата минута, като се възползва от грешка в защитата на „Литекс“.

„Дунав“ доминираше през целия мач, но се разигра след 55 минута, когато Долапчиев замени Росен Колев и русенци тръгнаха по-масирано в атака. Отлични впечатления в последните минута направиха и юношите Борис Димитров и Русанов, които се включиха отлично в мача. „Футболистите ми се чувстват в момента изморени от тежката физическа подготовка. Радвам се, че времето в Русе е хубаво, спомням си как миналата година в Турция ни удавиха дъждовете“, каза преди срещата наставникът Людмил Киров. В последната си контрола в началото на февруари, „Дунав“ ще играе с „Ботев“ Гълъбово в Мъглиж.

Срещу „Литекс“ не игра и новият защитник на „Дунав“ Ленард Малоуни. Според Киров, преостъпеният от „Юнион“ Берлин американски национал се е завърнал в Германия, за да оправи документите си. Идващият от Бундеслигата централен защитник трябва да се присъедини към „Дунав“ в близките два дни. С него, селекцията на русенци за новия сезон на практика приключва. Преди мача с „Литекс“, „Дунав“ победи в Русе „Локо“ ГО с 3:0 и загуби от румънския „Прогресул“ с 2:4.

Други от Футбол

Кадър и видео cska.bg

ЦСКА взе бивш играч на "Нюкясъл" и "Аякс" (Видео)

ЦСКА подсили редиците си с холандския полузащитник Върнон Анита. Халфът премина успешно медицински прегледи и подписа договор до края на сезона, след което при взаимно съгласие на страните контрактът може да бъде удължен, съобщиха от клуба на официалния си сайт. Анита идва с много сериозна визитка и богат опит на най-високо ниво

Резултати от Лига Европа и жребий за 1/8-финалите

Вратите на "Сан Сиро" останаха затворени за мача "Интер" - "Лудогорец".

"Лудогорец" и БФС под карантина, отложиха мача с "Арда"

"Лудогорец" е под каратина в базата на БФС и двубоят с "Арда" в неделя е отложен за 18 март, съобщи шефът на СТК Гошо Гинчев. Заради това и футболният съюз няма да работи в понеделник. Очакват се да излязат пробите на шампионите за коронавирус. Това се очаква да стане в началото на идната седмица. Клубът ще финансира и повторни проби на

Сивард Спрокел по време на подписването на договора си с ЦСКА.

ФИФА удари жестоко ЦСКА, Спрокел спечели дело за стотици хиляди

Бившият защитник на фалиралия ЦСКА Сивард Спрокел е спечелил делото, което водеше срещу ЦСКА във ФИФА. Така "червените" ще трябва да платят на защитника 167 000 евро плюс лихвите от 2015 г. насам, става ясно от решение, което е от 13 февруари 2020 година. Освен това ЦСКА е глобен от ФИФА с 15 000 швейцарски франка.

Фен се опитва да хвърли поглед към случващото се на терена на "Джузепе Меаца" по време на мача "Интер" - "Лудогорец".

"Лудогорец" вкара на "Интер", но отпадна след 1:2 в реванша

Осемкратният шампион на България "Лудогорец" първи пусна кръв на италианския гранд "Интер" в реванша от Лига Европа, но малко по-късно допусна изравняване 1:1, а почивката между двете полувремена дойде вече при 2:1 за домакините. Това бе и крайният резултат от двубоя. Мачът се игра на стадион "Джузепе Меаца" в Милано

Затворените за зрители врати на стадион "Джузепе Меаца" час преди мача

Вижте съставите на "Интер" и "Лудогорец" за реванша в Лига Европа

Треньорите на "Интер" и "Лудогорец" Антонио Конте и Павел Върба определиха титулярите си за реванша от 1/16-финалите в Лига Европа. Първата среща в Разград завърши 2:0 в полза на италианците. Мачът се играе без зрители заради епидемията от коронавирус на Апенините, особено в северната част на полуострова