Зографски направи най-силно класиране за сезона в ски скока

https://www.24chasa.bg/sport/article/8089826 Зографски направи най-силно класиране за сезона в ски скока Зографски направи най-силно класиране за сезона в ски скока www.24chasa.bg
Зографски лети над Титизее-Нойщат.
Зографски лети над Титизее-Нойщат. СНИМКА: РОЙТЕРС

Най-доброто си класиране за сезона в световната купа по ски скокове записа Владимир Зографски.

В германския зимен център Титизее-Нойщат българинът завърши на 22-о място в състезанието на голямата шанца с 241,2 т.

Зографски бе 30-и след първите опити със 132 м. Той обаче направи най-дълъг втори скок от 141,5 м и така дръпна с цели 8 позиции в класирането.

Това бе трето състезание, в което българският ски скачач печели точки за световната купа. Досега Зографски имаше 30-о и 27-о място. В генералното класиране Влади е 46-и с 14 т.

В Титизее-Нойщат спечели полякът Давид Кубацки, който стана №1 в “4-те шанци”.

Други от Спорт

Треньорът на “Борусия” Люсиен Фавър и белгийският халф Аксел Вицел пристигат за пресконференцията преди мача с ПСЖ.

Неймар в групата на ПСЖ за Дортмунд след поредна травма около рождения ден

Най-скъпият играч в историята на футбола - Неймар, се завърна в групата на ПСЖ за гостуването на “Борусия” в Дортмунд в първа 1/8-финална среща от Шампионската лига. 28-годишният бразилски нападател е възстановен от травма и готов за игра. Неймар е известен с това, че винаги около рождения си ден на 5 февруари някак си получава травма

Съдийска тройка от Малта на мача между България и Беларус

Съдийска тройка от Малта ще ръководи приятелския мач между България и Беларус. Главен арбитър на двубоя на Националния стадион "Васил Левски" ще бъде Тръстин Фаруджия Кан, а за негови помощници са определени сънародниците му Люк Портели и Юрген Спитери. Четвърти рефер е българинът Волен Чинков. Това съобщиха от БФС

Батков дарил 10 000 лв. на "Левски"

Ще помагам с опит, знания, 14 г. бях начело на "Левски". Дал съм 46 млн. лв., спечелени от мен и мои фирми. В четвъртък дарих 10 000 лв., купих си и карта, каза пред Би Ти Ви бившият собственик на футболния клуб Тодор Батков. На въпрос възможно ли е да се стигне до фалит на клуба сега, отговори: "Ако са верни цифрите, които излязоха

Спорт по тв днес: започват 1/8-финалите в Шампионската лига, още 2 мача, световно по биатлон, волейбол, тенис, ски бягане

Почина още един от великия "Аякс" - Бари Хулсхоф

На 73 години след кратко боледуване е починал още един от великия тим на "Аякс" Бари Хулсхоф. Страховитият защитник има спечелени 7 титли на Холандия, 4 купи на страната, 3 титли в КЕШ, две суперкупи на Европа и една Междуконтинентална купа. Изиграва само 14 мача за националния отбор заради контузия в коляното

Милена Тодорова

Милена донесе на България най-силно класиране в биатлона от 11 г.

Още с първото си влизане в топ 20 на женския биатлон на световно ниво Милена Тодорова постигна класиране, което нашите дами не бяха записвали 11 г. На шампионата на планетата в италианския зимен център Антхолц-Антерселва 22-годишното момиче от Троян направи страхотно преследване и финишира на 18-ата позиция

Последно от 24 здраве лого

Новини

Последно от мила бг лого

В офисите на “Герена” бяха преброени парите от даренията на феновете на “Левски” в специалните урни на стадиона по време на мача срещу ЦСКА. Само там “сините” са събрали малко над 42 хил. лв.

Феновете на “Левски” дариха близо 272 хил. лв. за 5 дни

Над 42 хил. лв. събрани на мача с ЦСКА Феновете на “Левски” са събрали още 42 179 лева само в урните по време на мача срещу ЦСКА в събота. Това съобщиха официално от клуба. Отделно в навечерието на дербито в рамките на 48 часа левскарите дариха 143 000 лева за вноската към НАП, която трябва да се плати до 28 февруари

Иван Коцев

Почина легенда на “Локо” (Сф) с 66 г. в клуба

След кратко боледуване почина легендата на “Локо” (Сф) Иван Коцев-Братчика, който отдаде 66 години от живота си на “железничарския” клуб. През различните периоди емблематичният локомотивец бе футболист, треньор и администратор в Детско-юношеската школа на “червено-черните”. Коцев е роден на 18 юни 1938 г. Юноша е на “Локо” (Сф)

Резултати от 24-ия кръг в Примера дивисион и класиране

Мина Здравкова и Кристофър Дейвис заеха 25-о място при танцовите двойки на европейското в Грац. Снимка: Ройтерс

И наша двойка на световното по фигурно пързаляне

И българска танцова двойка ще участва на световното по фигурно пързаляне в Монреал (Кан) от 16 март. За шампионата се класираха Мина Здравкова и Кристофър Дейвис, съобщи Beautyinsport.com. Дъщерята на легендата на футболния ЦСКА Радослав Здравков и американецът от Чикаго, който има български паспорт, получиха 61,74 т

Снимка: Ройтерс

Кузманов започна с победа в Германия

Димитър Кузманов спечели първия си мач на турнира по тенис от категорията "Чалънджър" в Кобленц (Гер).  Състезателят от националния ни отбор отстрани 6:2, 6:1 Владислав Орлов (Укр) и в следващия кръг ще играе с Максим Жанвие (Фр).  В новата световна ранглиста Кузманов е

Григор запази 22-рото си място в световната ранглиста

Григор Димитров запази 22-рата си позиция в световната ранглиста на АТП, публикувана днес. Най-добрият български тенисист отпадна във втория кръг на турнира в Монпелие през миналата седмица, но прибави 45 точки към актива, тъй като миналата година не участва в надпреварата заради контузия. В челната десетка няма промени