Кошмар за "Лудогорец" - 0:3 и 2 червени картона за 45 минути в Барселона

https://www.24chasa.bg/sport/article/7854243 Кошмар за "Лудогорец" - 0:3 и 2 червени картона за 45 минути в Барселона Кошмар за "Лудогорец" - 0:3 и 2 червени картона за 45 минути в Барселона www.24chasa.bg
СНИМКА: РОЙТЕРС

"Лудогорец" изживява европейския си кошмар в Барселона.

Осемкратният шампион на България губи 0:3 на почивката от "Еспаньол" в мача си от четвъртия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Освен класически негативния резултат гостите останаха с девет човека, след като първо директно бе изгонен Рафаел Форстър за фаул на "последната надежда", а след това и Яцек Горалски за втори жълт, след като направи дузпа за игра с ръка в наказателното си поле.

Домакините поведоха още в 4-ата минута, а удвоиха преднината си в 19-ата.

3:0 стана от споменатата дузпа в 36-ата минута, а Пламен Илиев, който имаше вина за второто попадение, извади още поне два чисти гола.

В другия мач от групата "Ференцварош" и ЦСКА (Москва) играят при 0:0 в Будапеща.

“ЕСПАНЬОЛ” (ИСП) - “ЛУДОГОРЕЦ” (БЪЛ) 3:0 (I полувреме). Голмайстори: Оскар Мелендо (4), Луис Лопес (19), Матиас Варгас (36-дузпа). Съдия: Франсоа Льотисие. Жълт картон: Яцек Горалски. Червени картони: Рафаел Форстър, Яцек Горалски.

“ЕСПАНЬОЛ”: Диего Лопес, Дидак Вия, Фернандо Калеро, Бернардо Еспиноса, Луис Лопес, Себастиан Корчиа, Естебан Гранеро, Пол Лосано, Оскар Мелендо, Матиас Варгас, Виктор Кампусано.

“ЛУДОГОРЕЦ”: Пламен Илиев, Сисиньо, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски, Стефан, Баджи, Марселиньо (21-Джордън Икоко), Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудиу Кешерю (39-Абел Анисе).

Други от Футбол

Жозе Моуриньо СНИМКА: Ройтерс

Жозе Моуриньо е новият мениджър на "Тотнъм"

Жозе Моуриньо е новият наставник на "Тотнъм". Той заменя на поста уволнения във вторник вечерта Маурисио Почетино. Бившият португалски мениджър на "Челси" и "Манчестър Юнайтед" подписа договор до края на сезон 2022/23, се казва в изявление на северния лондонски клуб, предадоха световните агенции. Почетино трансформира “шпорите” след пристигането

Маурисио Почетино СНИМКА: Ройтерс

Уволниха Маурисио Почетино от "Тотнъм"

Финалистът в Шампионската лига през миналия сезон "Тотнъм" уволни мениджъра Маурисио Почетино, пише Би Би Си. Аржентинският треньор прекара 5 години и половина начело на "шпорите", в които не успя да спечели трофей. Мотивът за раздялата е серията от незадоволителни резултати, предава Би Ти Ви. "Бяхме изключително затруднени да предприемем тази

Михаил Касабов

Изпълкомът се събира на 28 ноември

Изпълкомът на БФС ще се събере на заседание на 28 ноември. Срещата е с начален час 15:00 часа. Както "24 часа" писа, тогава футболните шефове ще насрочат дата за извънредния конгрес на

Вече е ясно - България домакин на Румъния или Израел, или пък гост на Шотландия в плейофите за европейското

България ще е домакин на Израел или Румъния, или гост на Шотландия в плейофите за допълнителните места на европейското. Всичко ще се реши на жребия в петък. Един от отборите между България, Израел и Румъния ще остане в поток C, а два се преместват в A. Поток A ще бъде допълнен и от един отбор между Уелс, Словакия, Ирландия и Северна Ирландия.

Кристиано Роналдо СНИМКА: Ройтерс

Кристиано Роналдо вкара гол №99 за Португалия

Кристиано Роналдо подобри личния си рекорд по голове за националния отбор на Португалия в една календарна година. Капитанът на европейските шампиони отбеляза втория гол при гостуването на Люксембург снощи за победата с 2:0. Роналдо, който играе за Португалия от 2003 година насам, вече има 99 попадения с националната фланелка и е на 10 гола от