Кошмар за "Лудогорец" - 0:3 и 2 червени картона за 45 минути в Барселона

https://www.24chasa.bg/sport/article/7854243 Кошмар за "Лудогорец" - 0:3 и 2 червени картона за 45 минути в Барселона Кошмар за "Лудогорец" - 0:3 и 2 червени картона за 45 минути в Барселона www.24chasa.bg
СНИМКА: РОЙТЕРС

"Лудогорец" изживява европейския си кошмар в Барселона.

Осемкратният шампион на България губи 0:3 на почивката от "Еспаньол" в мача си от четвъртия кръг на груповата фаза на Лига Европа.

Освен класически негативния резултат гостите останаха с девет човека, след като първо директно бе изгонен Рафаел Форстър за фаул на "последната надежда", а след това и Яцек Горалски за втори жълт, след като направи дузпа за игра с ръка в наказателното си поле.

Домакините поведоха още в 4-ата минута, а удвоиха преднината си в 19-ата.

3:0 стана от споменатата дузпа в 36-ата минута, а Пламен Илиев, който имаше вина за второто попадение, извади още поне два чисти гола.

В другия мач от групата "Ференцварош" и ЦСКА (Москва) играят при 0:0 в Будапеща.

“ЕСПАНЬОЛ” (ИСП) - “ЛУДОГОРЕЦ” (БЪЛ) 3:0 (I полувреме). Голмайстори: Оскар Мелендо (4), Луис Лопес (19), Матиас Варгас (36-дузпа). Съдия: Франсоа Льотисие. Жълт картон: Яцек Горалски. Червени картони: Рафаел Форстър, Яцек Горалски.

“ЕСПАНЬОЛ”: Диего Лопес, Дидак Вия, Фернандо Калеро, Бернардо Еспиноса, Луис Лопес, Себастиан Корчиа, Естебан Гранеро, Пол Лосано, Оскар Мелендо, Матиас Варгас, Виктор Кампусано.

“ЛУДОГОРЕЦ”: Пламен Илиев, Сисиньо, Рафаел Форстър, Георги Терзиев, Антон Недялков, Яцек Горалски, Стефан, Баджи, Марселиньо (21-Джордън Икоко), Джоди Лукоки, Вандерсон, Клаудиу Кешерю (39-Абел Анисе).

Други от Футбол

Камбуров се прости с "Берое" с още 2 гола

„Берое“ победи „Славия“ с 2:0 в предпоследния си мач за сезона. И двете попадения бяха дело на Мартин Камбуров. Първото полувреме бе равностойно, но „Берое“ не остави шансове на съперника да застраши сериозно вратата на Ганев. Мартин Камбуров откри резултата в 11-та минута след точно изпълнена дузпа

10 положителни за коронавирус в "Локо" (Пд), двама в "Дунав"

10 са положителните проби за коронавирус в "Локо" (Пд), стана ясно, след като излязоха резултатите от тестовете. 7 от тях са на футболисти, като се знае, че сред тях са Илко Пиргов и капитанът Димитър Илиев. Вече е направен още един рунд от проверки, защото утре е мачът с ЦСКА, който по решение на областният щаб ще е на затворени врата

ЦСКА направи последният перфектен сезон през 2008 година.

Сезон без загуба понякога не стига за титлата в България

“Спартак” (Сф) страда заради много равни “Лудогорец” е само на два мача от перфектния сезон в първенството ни, като може да го завърши без загуба. Това ще стане, ако не падне при домакинството на “Левски” и след това при гостуването на “Славия” в последния кръг. Подобно нещо се е случвало само четири пъти в историята на родния футбол

Отборът на свободните агенти на лагер за мач със "Струмска слава"

За дванадесета поредна година Асоциацията на българските футболисти (АБФ) съвместно с Българския футболен съюз организира отбор, съставен от свободни агенти. Това е един социален проект, който дава реална възможност на футболистите, останали без договор в края на сезона, да водят пълноценна подготовка и да участват в контролни мачове

Футболистите на "Черно море" поздравяват Иса за уникалния гол.

"Черно море" мечтае за Европа и с юношите, унижи "Арда" и съдията

Воден от наставника на юношите Мартин Христов и с куп младоци в състава “Черно море” продължава да мечтае за Европа. Едва скалъпеният заради 16 положетелни проби за коронавирус тим на варненци геройски успя да победи с 1:0 “Арда” и така ще играе за седмото място в първенството срещу победителя от снощния сблъсък между “Ботев” (Пд) и “Етър”

Тестваха всички футболисти и треньори в „Левски” за коронавирус

Всички играчи и треньори в „Левски” са с отрицателни проби за коронавирус. Освен спортно-техническия щаб, изследвани са и мажоритарният акционер на "сините" Наско Сираков и изпълнителният директор Павел Колев. Резултатите и на двамата са отрицателни, предава Нова тв. Масовото тестване в клуба се наложи, след като се оказа