Новак Джокович взе титла №76 (Снимки)

Новак Джокович СНИМКИ: Ройтерс

Сърбинът, който триумфира с титлата при дебютното си участие в японската столица, направи общо три пробива в двубоя, продължил 70 минути. 32-годишният Джокович се завърна на корта след лечение на контузия в рамото, която му попречи да участва на Откритото първенство на САЩ.

Ноле проби за 3:1 в първата част, за да поведе в резултата след 6:3. Във втория сет Новак Джокович взе аванс от 3:0, след като на два пъти спечели подаването на австралиеца, завършвайки двубоя при 6:2.

Джокович спечели четвърта за сезона и общо 76-а титла от турнирите на АТП в своята кариера. Той се нарежда на шесто място във вечната ранглиста по спечелени шампионски трофеи, в която лидер е Джими Конърс (САЩ) със 109 титли, а след него е Роджър Федерер със 102 трофея.

Други от Тенис

Роджър Федерер СНИМКА: Pixabay

Роджър Федерер: Ще играя, докато тялото ми позволява

Носителят на 20 титли от Големия шлем Роджър Федерер заяви, че възнамерява да играе тенис професионално, докато тялото му позволява. 38-годишният швейцарец призна, че за първи път е помислил за отказване още през 2009-та, но 10 г. по-късно е все така в елита на играта, пише БГНЕС. „Моето оттегляне зависи от здравословното ми състояние

Григор Димитров Снимки: Десислава Кулелиева

Григор Димитров се връща в националния отбор на България (Видео)

Преговаря за треньор, до месец всичко ще е ясно Григор Димитров ще играе отново за националния отбор на България. Това заяви самият той на специална пресконференция в София. Бившият номер 3 в света ще бъде играещ капитан на състава ни за новия турнир ATP Cup , който започва на 3 януари в Австралия. Мачовете ще са в Бризбейн, Пърт и Сидни

Григор Димитров е на обиколка из ледниците на Исландия. Снимка: Инстаграм

Григор се прибира в България, дава урок по тенис на деца в Хасково

Григор Димитров ще се прибере в Хасково и ще даде открит урок на деца от родни клубове. Това ще се случи в петък от 15:00 часа в комплекс „Тенис кортове“ в парк Кенана, съобщават хасковските медии. Григор вече се отдаде на почивка, след като сезонът за него приключи. В Хасково той ще може да се срещне с младите таланти и да им даде съвети за

Роджър Федерер СНИМКА: Ройтерс

Роджър Федерер ще изиграе днес мач №1500

Рекордьорът по титли от Големия шлем Роджър Федерер ще изиграе днес своята среща под номер 1500 в АТР Tour. Това ще стане на турнира в зала в родния му град Базел. Швейцарецът е водач в схемата и от 20:00 часа наше време се изправя срещу квалификанта от Германия Петер Гойовчик, срещу когото е спечелил и двата двубоя, които са играли до момента

Анди Мъри СНИМКА: Ройтерс

Анди Мъри спечели първата си титла от 2 г. и половина. Той през сълзи: Това е една от най-големите ми победи

Анди Мъри спечели първата си титла от две години и половина насам, след като победи Стан Вавринка на финала на турнира в Антверп. Бившият лидер в световната ранглиста, който през януари претърпя операция на за смяна на тазобедрена става и бе пред прекратяване на състезателната си кариера, преодоля сет пасив и спечели с 3:6, 6:4, 6:4

Новак Джокович спечели титлата от турнира по тенис на твърди кортове в Токио от категория АТР 500. На финала водачът в световната ранглиста спечели с категоричното 6:3, 6:2 срещу квалификанта от АвстралияДжон Милман. Това беше 76-и трофей в кариерата на 32-годишния белградчанин, предаде БНР. Сърбинът