Испанският матадор повали руската мечка

https://www.24chasa.bg/sport/article/7647326 Испанският матадор повали руската мечка Испанският матадор повали руската мечка www.24chasa.bg
Рафаел Надал посвети титлата на мароканския тенисист Карим Алами, който скоро е загубил дете.

Разбира се, че бих искал един ден да подобря рекорда по титли от “Големият шлем”. Но дори и да не го направя, няма да загубя съня си.

Така съвсем доскоро говореше Рафаел Надал. Испанецът обаче е амбициозен човек и го доказа във финала на US Open. Матадора показа уменията си да оцелява и спечели за четвърти път турнира от “Големият шлем” в Ню Йорк. На финала вторият в световната ранглиста измъкна 7:5, 6:3, 5:7, 4:6, 6:4 срещу Даниил Медведев (Рус). Така Надал вече има 19 титли от “Шлема” и е само на една от рекордьора Роджър Федерер. Швейцарецът бе спрян на 1/4-финал на US Open от Григор Димитров.

Маратонът на корт “Артър Аш” продължи 5 часа без 11 минути. Всичко можеше да приключи и по-бързо, защото Надал водеше с пробив в третия сет. Тогава обаче Медведев започна своя обрат за ужас на зрителите, по-голямата част от които бяха за испанеца. Причина за това бе и поведението на руснака по-рано в турнира, когато се заяждаше с публиката, а американските медии му лепнаха прякор Злодея.

Реално погледнато, възходът на Медведев през този сезон започна с титлата от Sofia Open в зала “Арена Армеец” през февруари. През лятото обаче Даниил направи страхотна серия в Северна Америка с 4 поредни финала.

“Когато ме пробиха в третия сет, си помислих: Мачът ще свърши след 20-ина минута, ще трябва да държа реч, а не знаех какво ще кажа”, сподели Медведев. Той стигна за първи път финал в “Големият шлем”, но не можа да направи обрат. Последният с титла на US Open с обрат от 0:2 сета е Панчо Гонсалес, който през 1949 г. побеждава 16:18, 2:6, 6:1, 6:2, 6:4 Тед Шрьодер. Тогава не се играе тайбрек, а до два гейма разлика във всеки сет.

Надал вече е с 26 победи и само една загуба в последните си 5 турнира.

Други от Спорт

Григор Димитров се изправя за пети път срещу Дамир Джумхур

Босненецът Дамир Джумхур ще бъде съперникът на Григор Димитров в първия кръг на турнира по тенис на твърда настилка в Акапулко, Мексико с награден фонд от 1,845 милиона щатски долара. Джумхур заема 109-о място в световната ранглиста, Тойстигна до основната схема на надпреварата след победа с 6:7(5), 6:3

Снимка: Архив

Валери Божинов получи червен картон, без въобще да е играл

Престоят на Валери Божинов в новия му клуб "Пескара" не тръгна по план. 34-годишният български нападател получи червен картон, без да е прекарал и минута на терена. Божинов бе на пейката в мача срещу Кротоне от 25-и кръг на Серия В. В 26-ата минута той получи директен червен картон за реплика към страничния рефер

Снимки: Фейсбук/ Kubrat Pulev

Отказали достъп на Кобрата в САЩ заради неточна виза

САЩ са отказали достъп на Кубрат Пулев в страната заради неточна виза. Това стана известно съобщение на граничните власти. В неделя писахме, че българският боксьор е бил депортиран, след като е опитал да пътува за Лас Вегас и да гледа срещата за световната титла между Дионтей Уайлдър и Тайсън Фюри. Пулев отрече да е бил връщан обратно у нас

Илиян Пищиков Кадър: БНТ

Илиян Пищиков: Базата в Белмекен е ремонтирана и поддържан

Кубрат Пулев разкритикува условията, при които тренират българските спортисти на база Белмекен. В интервю той заяви, че е престъпно спортната база да се ползва като хижа за събота и неделя и изрази разочарованието си от състоянието на комплекса. "Базата е занемарена и състоянието й е много лошо. По същия начин

Таблици: БСТ

Печалбите в игрите на тотото нахвърлят 8 060 000 лева за тиража в четвъртък

Джакпотите в числовите игри на Българския спортен тотатализатор продължават да нарастват. В четвъртък, 27.02.2020 г., печалбите ще достигнат общо 8 060 000 лева. Джакпотът в 6/49 ще бъде 3 540 000 лева, в 6/42 – 1 265 000 лева, в 5/50 - до 3 000 000 лева, а в Тото Джокер – 35 000 лева. Печелившите комбинации в игрите

Красимир Анев

Само 15 биатлонисти в света по-добри от Анев, Милена е 28-а

Само 15 биатлонисти в света са по-добри в момента от българина Красимир Анев. Това показа масовият старт на 15 км, с който приключи световното първенство в италианския зимен център Анхолц-Антерселва. В него Анев се нареди на 16-ата позиция. В елитната дисциплина участваха 30-те най-добри състезатели сред мъжете към момента