Стойчо Стоев: Най-добре да решим битката с "Марибор" още в първия мач

https://www.24chasa.bg/sport/article/7617168 Стойчо Стоев: Най-добре да решим битката с "Марибор" още в първия мач Стойчо Стоев: Най-добре да решим битката с "Марибор" още в първия мач www.24chasa.bg
Жоржиньо и Стойчо Стоев слушат въпрос по време на пресконференцията преди мача с “Марибор”. Снмка: клубен сайт

Старши треньорът на “Лудогорец” Стойчо Стоев е провел разговор с всеки един от футболистите си преди първия мач от плейофния кръг за влизане в групите на Лига Европа срещу “Марибор” и е акцентирал в него, че трябва да са спокойни.

Днес от 20,30 ч словенският тим гостува в Разград. Ревашнът е след седмица, а крайният победител ще играе в груповата фаза на турнира.

“Надявам се да няма напрежение. Говорих с футболистите. Играчите трябва да са спокойни и уверени, както и да изпълняват нещата, за които сме говорили. Съставът е избистрен”, заяви Стоев, който коментира и съперника.

“Трудно е с две думи да се опише стилът на “Марибор”. Справят се добре в двете фази на играта. Имат добри футболисти. От доста време ги разузнаваме. Нашите футболисти са запознати със силните и слабите страни на техния отбор”, каза Стоев.

Той отчете, че “Марибор” е значително по-силен съперник от предходните два в квалификациите - исландския “Валур” и уелския ТНС.

“Най-хубавият сценарий е да решим нещата още в първия мач. Ние обаче сме с нагласата, че имаме два мача и трябва да се представим убедително в тях”, отсече наставникът на шампионите.

“Нашата цел е класиране в групите на Лига Европа. Работим, за да постигнем това. “Лудогорец” е най-добрият клуб в България. Надявам се да вкарвам голове и да направя феновете на тима щастливи”, каза пък офанзивният футболист на разградчани Жоржиньо. Той е категоричен, че всички мислят само за остраняването на “Марибор”.

Други от Футбол

Двама от "Лудогорец" в идеалния отбор на Лига Европа

Двама играчи на "Лудогорец" са в идеалния отбор на първия кръг от груповата фаза на Лига Европа. Това са Клаудиу Кешерю и Антон Недялков. Отборът се прави по статистически показатели спрямо показаното на терена. Ето и идеалният отбор: Вратар: Емилиано Мартинес ("Арсенал"); Защитници: Антон Недялков, Калъм Чеймбърс ("Арсенал"),

Вероятно най-великата европейска победа на "Лудогорец" - от 0:1 до 5:1 срещу ЦСКА (Москва)

"Лудогорец" постигна може би най-великата си победа в европейските турнири! Българският шампион се наложи на руския гранд и носител на купата на УЕФА за 2005 г. ЦСКА с 5:1 в мач от груповата фаза на Лига Европа, след като на почивката губеше 0:1. Московчани дръпнаха в резултата още в 11-ата минута с гол на Игор Дивеев.

Уникален обрат за "Лудогорец" - от 0:1 до 3:1 срещу ЦСКА (Москва) за 5 минути

Българският шампион "Лудогорец" е на път да сътвори поредния си футболен подвиг в Европа. След като губеше на полувремето 0:1 от руския гранд ЦСКА, само за пет минути - между 48-а и 52-а, разградчани вкараха три гола и обърнаха резултата до 3:1. Централният защитник на гостите Игор Дивеев откри за гостите още в 11-ата минута с глава след

Вижте съставите на "Лудогорец" и ЦСКА (Москва) в Лига Европа

Треньорите на "Лудогорец" и на московския ЦСКА - Станислав Генчев и Виктор Гончаренко, определиха титулярните състави за първия мач в групата за Лига Европа. Мачът е на стадион "Лудогорец Арена" в Разград, а главен съдия е Ирфан Пелто от Босна и Херцеговина. Ето кои са 22-мата, които започнаха мача: "Лудогорец" (България): Ренан дос Сантос,

Вижте кариерата на Бербатов през обектива на Ройтерс (снимки)

Един от най-легендарните български футболисти Димитър Бербатов обяви, че прекратява активната си кариера на играч. Той я стартира в родния Благоевград с "Пирин", след това продължава в ЦСКА, германския "Байер" (Леверкузен), английските "Тотнъм", "Манчестър Юнайтед" и "Фулъм", "Монако" (Фр), гръцкия ПАОК и индийския "Керала Бластърс".