Юношите на ЦСКА дисквалифицирани от "Готия къп" след скандално съдийство

https://www.24chasa.bg/sport/article/7566578 Юношите на ЦСКА дисквалифицирани от "Готия къп" след скандално съдийство Юношите на ЦСКА дисквалифицирани от "Готия къп" след скандално съдийство www.24chasa.bg
Снимка cska.bg

Юношите на ЦСКА от набор 2004 бяха дисквалифицирани по скандален начин от неофициалното световно първенство "Готия къп", което се провежда в Швеция, съобщиха от клуба на официалния си сайт.

В мача от 1/16-финалите на турнира вчера ЦСКА се изправи срещу местния Ханинге. В четирите си двубоя до момента армейците бяха отбелязали 34 гола и не бяха допуснали нито един.

Срещу Ханинге червените повеждат с гол на Йоан Борносузов в 9-та минута, а след това започват скандални отсъждания в ущърб на ЦСКА от рефера, който е швед. Предоставяме на вашето внимание разказа на треньора на нашите момчета Атанас Борносузов:

"В 12-та минута противников състезател удари без топка Йоан Лозанов, той попита съдията защо не го санкционира, а реферът му показа директен червен картон като обясни, че е видял как Лозанов изблъсква съперника си. Минути след това останахме с 9 души. Отсъдиха несъществуващ фаул на Иван Аврамов, който по-рано беше получил жълт картон за оспорване на решение за тъч. Юношите на Ханинге започнаха да крещят "картон, картон!", съдията веднага реагира, вдигна втори жълт на Аврамов и го изгони. Докато напускаше терена, един от треньорите на шведите го удари в гръб и започна да го души! Скандално и неприемливо! Не вярвахме на очите си! Грубата игра от страна на домакините продължи. Безобразното съдийство - също. В добавеното време на първото полувреме съперникът ни отново получи шанс да изпълни пряк свободен удар от несъществуващ фаул пред нашето наказателно поле. Реферът построи стената на 11 метра, вместо на 9,15. Моят помощник Калоян Генов попита дежурния делегат защо разстоянието е толкова голямо, а отговорът беше, че минимумът е 9,15, а след това стената може да бъде поставена на колкото метра прецени арбитърът. Хенинге изравни с гол от този фаул", разкри Борносузов.

"Дори и с 9 души, ние излязохме на терена за старта на второто полувреме. Някои сайтчета в България излъгаха, че сме се скрили и съм извадил отбора. Това е долна лъжа! Бяхме готови да играем с 9 състезатели, не ни беше страх. Но съдията обясни, че прекратява мача, защото не е убеден за сигурността си и че може да се доиграе без произшествия. Бяхме шокирани! Веднага отидохме в централата на организаторите и пуснахме жалба. Казаха ни да чакаме решение. Обадиха ми се в 12:30 часа местно време (01:30 българско) и ми съобщиха, че сме дисквалифицирани за непристойно поведение. Три часа по-рано от Хенинге вече знаеха и обявиха, че печелят служебно срещу нас. Възмутени сме! Видимо бяхме най-добрият отбор в турнира, вкарахме 34 гола в 4 мача и не допуснахме нито 1. Единственият начин да ни спрат беше като ни дисквалифицират. Постъпиха грозно с децата, подиграха се с труда им. Всички пристигнахме в Швеция с голямо желание да премерим сили с чуждестранни отбори, а за нещастие ще си тръгнем с лошо спомени и много огорчени от развитието на събитията", сподели още треньорът на ЦСКА.

Армейците се прибират в родината в неделя и продължават подготовката си за старта на новия сезон.

Други от Спорт

Паулиньо вкарал красиво благодарение на Бог, след 290 дни Холмар в игра за "Левски"

В типично бразилски стил превърналият се в герой за “Левски” при победата с 4:0 над “Витоша” (Бистрица) Паулиньо благодари на Бог за майсторското си попадение, с което бе открит резултатът. Южноамериканецът се разписа с хубав диагонален и параболичен удар. Паулиньо вкара и втория гол, който бе признат, въпреки че той бе в явна засада.

"Левски" отказал да продаде Хали Тиам за 1 милион евро

"Левски" е получил оферта за полузащитника Хали Тиам. Шефовете на клуба и треньорският щаб обаче нямат никакво намерение да се разделят с опитния сенегалец, съобщи Канал 3. Предложението е било за около 1 милион евро, но не разглеждано сериозно от ръководството. В момента Тиам лекува травма. Той получи контузията в реванша с АЕК Ларнака от втория

Ансанбълът взе злато на Световната купа в Минск

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели златен медал във финала на обръчи и бухалки на Световната купа в Минск, съобщиха от федерацията на фейсбук страницата си. Грациите се представиха отлично и заслужиха оценка 28.600, което им донесе титлата. На второ място остана Беларус, а бронзовите медали са за гимнастичките на Украйна.

Днес се прощаваме с голямата легенда на българския баскетбол Пенка Стоянова

Днес се прощаваме с голямата легенда на българския баскетбол Пенка Стоянова. Тя ни напусна в петък след дълго боледуване. В кариерата си Стоянова изигра близо 600 мача с националния екип. Тя бе част от отборите, постигнали най-големите успехи на страната ни - сребърен медал от Олимпиадата в Москва 1980-а и бронз от Игрите в Монтреал.

Сензациите в Синсинати продължават: Джокович отпадна след победа на Медведев

Тенис турнирът в Синсинати е на път да се превърне в най-сензационния през този сезон. Към изненадите през 2019 г. се прибави и отпадането на шампиона от миналото издание - Новак Джокович. Световният номер 1 влезе в схемата в ролята на фаворит за отличието, но отпадна след полуфиналната среща с Данийл Медведев.

Спорт по тв днес: футбол от България, Англия, Германия, Испания, Франция, Холандия и МЛС, тенис, тенис на маса, тото, колоездене, лека атлетика, ски скокове