Драма! "Лудогорец" губи 1:2 у дома, трябват му 3 гола за едно полувреме

https://www.24chasa.bg/sport/article/7564139 Драма! "Лудогорец" губи 1:2 у дома, трябват му 3 гола за едно полувреме Драма! "Лудогорец" губи 1:2 у дома, трябват му 3 гола за едно полувреме www.24chasa.bg

“Лудогорец” отново е на път да спре по пътя към групите на Шампионската лига още след първата крачка.

Българският първенец през последните 8 години губи 1:2 у дома от унгарския “Ференцварош” след първото полувреме. Първият мач в Будапеща завърши при същия резултат.

За да продължат, разградчани трябва да вкарат след почивката три гола, без да допуснат нито един.

Последното обаче изглежда трудно постижимо при безобразната игра в отбрана.

Пред пълните трибуните на “Лудогорец Арена” домакините бяха попарени още в 17-ата минута, когато Игнатенко беше оставен непокрит в наказателното поле след корнер и откри с глава.

След още четири минути положението се влоши двойно - бърза контраатака по дясното крило достави топката на Шкварка в наказателното поле, той се обърна и под шпагата на защитник прати топката в далечния ъгъл на Ренан дос Сантос.

В 24-ата минута блесна лъч надежда и в разградското небе - Терзиев намали с глава, а в 28-ата нещата не изглеждаха вече толкова отчайващи.

Чибота бе дръпнат в наказателното поле, падна и литовецът Румсас посочи бялата точка.

Полякът Свирчок обаче реши да се прави на чеха Паненка и опита изпълнение в негов стил.

Вратарят Дибус усети и бързо реагира, като изби топката над гредата.

“ЛУДОГОРЕЦ” – “ФЕРЕНЦВАРОШ” 1:2. Голмайстори: Терзиев (24); Харатин (17), Шкварка (21). Съдия: Донатас Румсас (Литва). Жълти картони: Игнатенко, Дибус.

“Лудогорец”: Ренан, Недялков, Моци, Терзиев, Икоко, Дяков, Горалски, Чибота, Марселиньо, Жоржиньо, Швиерчок.

“Ференцварош”: Дибус, Ловренчич, Блажич, Двали, Хейщер, Ихнатенко, Кхаратин, Шкварка, Зубков, Нгуен, Пришкин.

Други от Футбол

"Лудогорец" стигна само до 0:0 срещу "Марибор" с човек повече и 28 удара

"Лудогорец" не успя да бие словенския "Марибор" и завърши 0:0 в първия плейоф за влизане в групите на Лига Европа. Разградчани отправиха 28 удара към вратата на съперника, но така и не успяха да пратят топката в мрежата. Влезлият като резерва Марселиньо разтресе напречната греда и това бе най-сериозното положение пред словенската врата.

Бивш ганайски футболен национал умря на 40 години

Бившият ганайски футболен национал Джуниър Агого е поч„инал на 40 години в Лондон, съобщи Би Би Си. Вероятната причина за смъртта на нападателя му е инсулт, защото той прекара един преди четири години. Агого, който е роден в столицата на Гана - Акра, пристига в Лондон на 16 години и скоро започва да тренира в "Шефилд Уензди".

Първи плейофни мачове за Лига Европа днес

Меси вече тренира на пълни обороти

Аржентинската звезда Лионел Меси поднови нормални тренировки с Барселона. Той получи травма на прасеца преди малко повече от две седмици, вече се готви наравно със съотборниците си. Меси пропусна първия кръг от сезона в испансккото първонство по футбол миналия уикенд, в който Барселона загуби с 0:1 гостуването си на Атлетик (Билбао),

Стойчо Стоев: Най-добре да решим битката с "Марибор" още в първия мач

Старши треньорът на “Лудогорец” Стойчо Стоев е провел разговор с всеки един от футболистите си преди първия мач от плейофния кръг за влизане в групите на Лига Европа срещу “Марибор” и е акцентирал в него, че трябва да са спокойни. Днес от 20,30 ч словенският тим гостува в Разград. Ревашнът е след седмица,

Стойчо Стоев: Изяснихме се с Марселиньо

Старши треньорът на шампиона “Лудогорец” Стойчо Стоев обяви, че отношенията му с бразилския лидер на отбора Марселиньо вече са изгладени. Офанзивният футболист с български паспорт бе изваден от състава заради непрофесионално поведение. “Качествата на Марселиньо няма какво да ги коментирам, цяла България знае какво може той.