Треньорът на “Титоград” има вече победа над ЦСКА в Лига Европа

https://www.24chasa.bg/sport/article/7512847 Треньорът на “Титоград” има вече победа над ЦСКА в Лига Европа Треньорът на “Титоград” има вече победа над ЦСКА в Лига Европа www.24chasa.bg
Петер Пакулт

Сменя името заради старите си фенове

Съперникът на ЦСКА ОФК “Титоград” е воден от австрийската легенда Петер Пакулт. Същият бе наставник на “Рапид” (Виена) през 2010 година, когато австрийците играха с “червените” в групите на Лига Европа.

Тимът на Пакулт дори спечели първия двубой в София на 21 октомври, като тогава в един от последните му мачове ЦСКА бе воден от злощастния македонец Гьоре Йованович. Във втория мач във Виена пък триумфира ЦСКА с 2:1 след голове на Тодор Янчев и Маркиньос, а временен треньор вече бе Сашо Борисов.

През миналата година шефовете на “Титоград” решиха да върнат името му от времето на Югославия като жест към по-възрастните си фенове. Иначе това е “Младост” (Подгорица), известен у нас от сблъсъците си срещу “Лудогорец” в квалификациите на Шампионската лига, които завършиха с общ резултат 5:0 за българския отбор. Името обаче е запазено в абревиатурата, защото ото е за отмладински.

“Титоград” има пет участия в евротурнирите, като до този момент е елиминирал “Видеотон” (Унгария), “Сеница” (Словения), “Нефтчи” (Азербайджан) и “Гандазар” (Армения).

В сегашния състав има четирима чужденци, като двама са африканци - Менди Мамаду от Сенегал и Матуке Нгоно от Камерун, както и двама от бившите републики на Югославия - Бранко Ойданич от Босна и Марко Павичевич от Сърбия. Павичевич е и голмайсторът на отбора с 11 попадения в последното първенство.

Иначе този отбор винаги е бил извор на най-големите таланти в историята на черногорския футбол. През него са минали Деян Савичевич, Предраг Миятович и Стеван Йоветич, както и още един куп известни имена.

По времето на Югославия най-големите му успехи са 24 сезона във втора лига, но няма класиране по-напред от петото място. След независимостта става един път шампион и два пъти носител на купата.

През 2014 година 11 мача за отбора изигра юношата на “Литекс” Дилян Колев, който вече е в Исландия.

От 2007 година играе мачовете си на националния стадион в Подгорица, след като неговият бе съборен и на негово място има училище.

В последното първенство на Черна гора “Титоград” зае четвъртото място с 57 точки. Това бе със 17 по-малко от шампиона “Сутиеска”. (24часа)

Други от Футбол

"Челси" победи "Барселона" в дебюта на Гризман

"Челси" победи "Барселона" с 2:1 в приятелски мач. Двубоят се игра в Сайтама, Япония. Тами Ейбрахам откри за "лондончани" в 35-та минута след грешка в изнасянето на топката от Серхио Бускетс. В 81-та английският национал Рос Баркли удвои за "сините" с удар в близкия ъгъл на бразилския вратар Нето. В добавеното време на мача Иван Ракитич върна едно

"Севиля" би "Ливърпул" в контрола, брутален фаул помрачи мача (Видео)

"Севиля" надви "Ливърпул" с 2:1 в приятелски мач, игран в Бостън. Резултатът откри Нолито в 37-та минута с удар от наказателното поле. Дивок Ориги изравни в края на първото полувреме след изпълнение на корнер и разбъркване в наказателното поле на "Севиля". В добавеното време Алехандро Поцо вкара за крайното 2:1.

Десетте най-скъпи тийнейджъри в световния футбол

10. Ренато Санчес "Арсенал", "Ливърпул", и "Манчестър Юнайтед" имаха интерес към младока, но той премина в "Байерн Мюнхен" през лятото на 2016 година за сумата от 27,5 милиона евро. Престоят му при "баварците" не бе успешен и година по-късно отиде под наем в "Суонси". 9. Уейн Руни Юношата на "Евертън" подписа с "Манчестър Юнайтед" през 2004

В Швеция: "Левски" взе халф на "Хакен" за 250 000 евро

Шведското издание "aftonbladet" гръмна с новината, че Левски е купил 25-годишния играч на местния Хакен Насиру Мохамед. Според информациите "сините" ще платят около 250 хиляди евро за услугите на ганаеца, а към тях би могло да има и бонуси, в зависимост от неговото представяне. Това разкрил спортният директор на Хакен Сони Карлсон,

"Етър" спря "Левски" с 0:0 във Велико Търново

Обновеният под ръководството на Петър Хубчев "Левски" за първи път не победи в официален мач през новия сезон. "Сините" бяха спрени с 0:0 от домакина "Етър" във Велико Търново във втория кръг на efbet лига. Преди този мач тимът от "Подуяне" надигра два пъти с по 2:0 словашкия "Ружомберок" в Лига Европа,

Илиан Илиев спечелил в София с шестима от "резервите"

Треньорът на "Черно море" Илиан Илиев е изнесъл тотален урок на феновете на ЦСКА в събота вечерта. Той е направил само с пет промени от състава, който падна с 1:4 в последния кръг на миналото първенство от "Лудогорец" и спечели с 3:1 на "Българска армия". Същи са централните защитници, двамата вътрешни халфове и двама от полузащитната линия.