VARварско отпадане на "Манчестър Сити" от "Тотнъм", "Ливърпул" също на 1/2-финал

https://www.24chasa.bg/sport/article/7407857 VARварско отпадане на "Манчестър Сити" от "Тотнъм", "Ливърпул" също на 1/2-финал VARварско отпадане на "Манчестър Сити" от "Тотнъм", "Ливърпул" също на 1/2-финал www.24chasa.bg
Снимки: Ройтерс

Системата за видеопомощ на съдиите (VAR), а не вкаралите по два гола Рахим Стърлинг ("Манчестър Сити") и Хюн Мин Сон ("Тотнъм"), се превърна в играч на мача за полуфинала реванш от Шампионската лига между двата английски отбора.

Именно след допитване до повторенията на мониторите главният съдия Джунейт Чакър взе двете най-главни решения в мача - призна гол с ръка на Фернандо Йоренте от "Тотнъм" и отмени попадение на Серхио Агуеро заради засада след рикошет от крака на съотборника му Бернардо Силва.

Мачът завърши 4:3 за домакините от "Сити", но заради успеха 1:0 в първия мач лондончани се класираха на полуфинал в най-важния европейския клубен турнир за първи път след 1962 г.

Мачът на "Итихад стейдиъм" започна шеметно и още в 21-ата минута паднаха четири гола.

Домакините дръпнаха с попадение на Рахийм Стърлинг, но кореецът Хюн Мин Сон обърна резултата моментално с два гола, преди Бернардо Силва и пак Стърлинг да върнат преднината на домакините с 3:2.

В 59-ата минута Стърлинг за първи път изведе "Манчестър Сити" до резултат, който класираше отбора му за полуфинал.

След четвърт час дойде първото изключително спорно положение - след корнер топката се отклони от прибраната до тялото ръка на Йоренте и влезе във вратата.

След юни това задължително ще е нарушение в атака според приетите промени в правилника, но сега съдията Чакър гледа, гледа в монитора и призна попадението.

В добавеното време обаче той не направи същото след друг спорен момент - топката се отклони в Бернардо Силва, който беше почти с гръб към вратата на "Тотнъм", и попадна в Кун Агуеро, който вкара така скъпоценния гол.

Лондончани нямаха време за реакция, но VAR имаше - съдията Чакър отмени попадението и на практика класира гостите за полуфинал, където те ще срещнат другата сензация в плейофите "Аякс".

В другия полуфинал в сряда "Ливърпул" се разправи още веднъж с "Порто", като го разнебити 4:1 пред собствената му публика след само 2:0 в първия мач на "Анфийлд".

Така тимът от града на "Бийтълс" ще играе на полуфинал срещу "Барселона".

Други от Футбол

Треньорът на “Ружомберок” бил фен на “Левски”

“Идваме при един голям отбор. Навремето бях фен на този клуб.” Това заяви треньорът на “Ружомберок” Ян Хаспра за “Левски” преди реванша на “Герена”. “Вярно, че загубихме, но не трябва да униваме. “Левски” е доста по-голям клуб от нашия, но се случват и изненади. Нямаме проблеми с контузени, така че ще бъдем с всички налични играчи.

Ново обвинение от УЕФА към "Левски", без видеостена на “Герена” за "Ружомберок"

Планираното гледане на мача “Левски” - “Ружомберок” от “сини” фенове на видеостена пред сектор “А” на “Герена” в четвъртък вечер няма да се състои, обявиха от клуба. “По препоръка на делегата на УЕФА в мача с “Ружомберок”, както и във връзка с повдигнатото срещу клуба ново обвинение от Дисциплинарната комисия на УЕФА по чл.

Любо Пенев, Киров или Херо - един от тях поема "Лудогорец" след унгарския срам

“Лудогорец” отново спря по пътя към групите на Шампионската лига още след първата крачка. Българският първенец през последните 8 години загуби 2:3 у дома от “Ференцварош” и след като първият мач в Будапеща завърши също с победа 2:1 за унгарците, ще опита реванш в Лига Европа. Със сигурност провалът ще предизвика гнева на собственика Кирил

“Пирин” промени емблемата, орелът "излезе от клетката"

“Пирин” (Благоевград) официално смени емблемата на клуба. Привърженици на родния клуб на Димитър Бербатов, люпилня за български футболни таланти, гласуваха между 4 варианта. “Започва нова легенда за ФК “Пирин” (Благоевград). Легендата за орела, който най-после успя да излезе от клетката. Благодарим на всички,

Драма! "Лудогорец" губи 1:2 у дома, трябват му 3 гола за едно полувреме

“Лудогорец” отново е на път да спре по пътя към групите на Шампионската лига още след първата крачка. Българският първенец през последните 8 години губи 1:2 у дома от унгарския “Ференцварош” след първото полувреме. Първият мач в Будапеща завърши при същия резултат. За да продължат, разградчани трябва да вкарат след почивката три гола,

"Манчестър Сити" и "Уулвърхемптън" на финал

"Манчестър Сити" победи над "Уест Хем" с 4:1 във втория полуфинал от Азиатската купа на Висшата лига, която се разиграва в китайския град Нанджинг. "Уест Хем" поведе с гол на Марк Нобъл от дузпа в 26-ата минута. До края на първото полувреме обаче "гражданите" обърнаха резултата в своя полза. Първо Давид Силва изравни в 34-ата минута,