Обиколката на Софийския маратон става 21 км

https://www.24chasa.bg/sport/article/7294668 Обиколката на Софийския маратон става 21 км Обиколката на Софийския маратон става 21 км www.24chasa.bg
Снимка: marathonsofia.com

Организаторите на маратона в София ще променят и увеличат дължината на трасето, по което се провежда надпреварата. Дължината на обиколката нараства от 10.550 на 21 км, заяви директорът на състезанието Даниел Дуков, цитиран от "Дневник".

"Тази година променяме трасето на маратона. Вече ще бъдат две обиколки по 21 км. Старт-финалът ще бъде от "Александър Батенберг" пред художествената галерия", каза Дуков.

Темата за увеличаването на дължината на трасето често предизвиква коментари, като бягащите се надяваха на по-голямо разнообразие. Според организаторите наличието на по-дълга обиколка ще увеличи интереса на елитните състезатели, които ще имат възможност да гонят по-силни постижения.

Досега състезателите в класическата дистанция (42.195 км) правеха четири обиколки по 10.550 км.

Дуков допълни, че от тази година маратонът е под шапката на Международната асоциацията на средни и дълги бягания (AIMS). По думите му състезанието е получило лиценз от организацията и очаква да влезе в категория "Бронзово ниво" в ранглистата на най-изявените световни маратони.

Директорът на маратона очаква да се включат повече от 5000 участници. Надпреварата ще се проведе на 13 октомври, като ранната регистрация вече е отворена.

Поради промяната на трасето в момента се подготвя новата карта и е в процес на сертифициране, отбелязват организаторите в сайта на Софийския маратон.

Други от Спорт

Над 6 490 000 лева са джакпотите на тотото за четвъртък

След тегленето на печелившите числа в 32-ия тираж на числовите игри на Български спортен тотализатор, джакпотите в тях продължават да нарастват. За следващия тираж в четвъртък печалбите ще достигнат общо 6 490 000 лева. Джакпотът в играта 6/49 ще бъде 2 800 000 лева. За играта 6/42 джакпотът ще е 430 000 лева.

“Литекс” и “Дунав” са първите кандидати за Барселона от “Данониада” №22

“Литекс” (Ловеч) и “Дунав” (Русе) станаха първите два отбора, които се класираха за финалите на “Данониада”. Те спечелиха групите си в I зонален етап от ХХII издание на единствения по рода си турнир за деца до 12 г. Той се проведе в Плевен, а в него участваха отбори и от Левски, Белене, Ловеч, Велико Търново, Русе и цяла Северозападна България.

“Левски” и ЦСКА в спор за почит към “синя” легенда

В спор и извън терена относно минута мълчание заради смъртта на “синята” легенда Сашо костов влязоха ЦСКА и “Левски” след двубоя им от 30-ия кръг на Първа професионална лига, завършил 0:0. Изпълнителният директор на тима от “Герена” Павел Колев обяви, че такава е поискана. Символичните домакини от ЦСКА обаче отрекоха неговото твърдение.

Кристиано Роналдо празнува Великден в Хърватия

Португалският футболист Кристиано Роналдо е пристигнал снощи с частен самолет в хърватския град Дубровник, съобщава в. "Дубровачки виесник". Роналдо е кацнал на летището няколко часа след края на мача, в който неговият Ювентус стана шампион на Италия. Според неофициална информация на изданието футболистът смята да прекара Великден в Дубровник,

Над 2000 се включиха във фестивала „Спортувай в твоя град“, суператракции в стрийт фитнеса и паркура (Снимки)

Любителите на ърбан дисциплините се насладиха на уникално шоу на връх Цветница в Княжеската градина. Фестивалът „Спортувай в твоя град“ събра пред монумента на Съветската армия над 2000 участници и зрители на атрактивните градски спортове, така популярни напоследък сред младите. Част от тези дисциплини вече са включени в програмата на

Министър Кралев откри професионалната бойна гала вечер Senshi (Снимки)

Красен Кралев връчи купата на Кристиян Георгиев, който победи в битка по киокушин Маркос Зинхани от Бразилия Министърът на младежта и спорта Красен Кралев откри професионалната бойна гала вечер Senshi, която се проведе в зала “Арена Армеец”, съобщиха от пресцентъра на спортното министерство.  “За мен е огромна чест и удоволствие да приветствам