Десподов дебютира в Серия "А" с 15 минути за "Каляри" и 0:3 от "Милан"

https://www.24chasa.bg/sport/article/7291651 Десподов дебютира в Серия "А" с 15 минути за "Каляри" и 0:3 от "Милан" Десподов дебютира в Серия "А" с 15 минути за "Каляри" и 0:3 от "Милан" www.24chasa.bg

Нападателят Кирил Десподов записа първите си минути - те бяха около 15, в италианската Серия "А".

Българският национал влезе като резерва в 76-ата минута на стадион "Джузепе Меаца" в Милано за новия си отбор "Каляри" при загубата 0:3 от "Милан".

Това е втората загуба на тима от остров Сардиния след привличането на Десподов, но в първата той остана на резервната скамейка до края, а "синьо-червените" паднаха 0:1 от "Аталанта" у дома.

Срещу "Милан" бившият нападател на "Литекс" и ЦСКА се появи на мястото на молдовеца Артур Йонита, когато резултатът вече отдавна беше 3:0 за домакините.

Защитникът на "Каляри" Лука Чепители си вкара автогол в 13-ата минута, а бразилецът Лукас Пакета направи 2:0 в 22-ата.

В 62-ата минута новият идол на "червено-черните" фенове - полякът Кшищоф Пьонтек, фиксира крайното 3:0 с четвърти гол в четвъртия си мач, откакто премина в "Милан".

Други от Футбол

След близо 40 г. пак автогол в 1-ата мин на мач от Бундеслигата

След близо 40 г. отново автогол откри резултата в Бундеслигата още в 1-ата мин. “Аугсбург” поведе срещу “Байерн” още в 13-ата мин, след като топката изненада Леон Горецка и халфът на гостите от Мюнхен неволно я насочи неспасяемо в мрежата на съотборника си Мануел Нойер. На 18 август 1979 г. автогол още в 1-ата мин си вкара и легендата на

Официално: Футболното Евро 2020 - по БНТ

БНТ ще предава мачовете от европейското първенство по футбол догодина, стана ясно от официално съобщение до медиите. В него се казва: "Обществената телевизия придоби изключителните права за телевизионно излъчване на Европейското първенство по футбол през 2020 г. От 12 юни до 12 юли 2020 г. българските зрители ще имат възможност да гледат срещите

Халф на "Лудогорец" под наем в Казахстан

Халфът Мей Махлангу ще играе под наем в Казахстан. В четвъртък ръководствата на "Лудогорец" и "Ордабаси" (Шемкент) постигнаха договорка и подписаха договор за преотстъпването на играча от Южна Африка до края на местното първенството, което завършва през ноември 2019 г. В контракта между двата клуба е заложена точка за откупуването на трансферните

Футболен Свети Валентин. Играчите, които обичат само един клуб

В деня на Свети Валентин испанското издание "Мундо депортиво" представи галерия с футболисти, които през цялата си кариера обичат и защитават цветовете само на един клуб. Франческо Тоти - Принцът на Рим. 42-годишният италианец изкара цялата си кариера с екипа на "Рома". Любимецът на феновете на "вълците" вдига титлата на Италия като капитан през

"Франс футбол" определи десетте най-добри вратари за всички времена

Френското издание "Франс футбол" представи класацията си за десетте най-добри вратари на всички времена. Престижното списание определи руския вратар Лев Яшин за най-добрия вратар на всички времена.  Яшин е олимпийски шампион от Мелбърн 1956 и европейски шампион от 1960. Черната пантера, както го наричат, е единственият вратар,

Георги Дерменджиев официално е треньор на "Левски"

Георги Дерменджиев подписа днес официално договора си с ПФК "Левски", съобщиха от клуба.  Старши треньорът на първия отбор парафира своя контракт, който е за срок от две години и половина. Наставникът ще направи и официален дебют начело на "Левски" в неделя (17.02.) в мача срещу "Локомотив" (Пловдив) на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов" от