Татяна Воложанина се класира на финал на младежките олимпийски игри

https://www.24chasa.bg/sport/article/7096057 Татяна Воложанина се класира на финал на младежките олимпийски игри Татяна Воложанина се класира на финал на младежките олимпийски игри www.24chasa.bg
Татяна Воложанина СНИМКА: РОЙТЕРС

Българската гимнастичка Татяна Воложанина се класира за финала на турнира по художествена гимнастика на младежката олимпиада в Буенос Айрес.

Воложанина събра сбор от 60,350 точки и влиза във финала на многобоя с пети резултат. Първа е рускинята Дария Трубникова с 68,575 , втора се нареди италианката Талиса Торети с 64,750, а трета е Кристина Погранична от Украйна, която събра 62,050 точки.

36 гимнастички взеха участие в индивидуалния многобой в Буенос Айрес. Първите осем от тях се класираха за финала, който ще се проведе на 16.10.

Други от Спорт

Йоана Илиева сред 64-те най-добри сабльорки в света

Йоана Илиева записа отлично представяне на световното първенство по фехтовка в Будапеща и влезе сред 64-те най-добри на сабя. Носителката на Световната купа за девойки до 20 години за 2019 и бронзова медалистка от шампионата на планетата за девойки в Полша излезе от групите с четири победи и две загуби.

Люпко Петрович официално пое ЦСКА, Митов остава в щаба

Люпко Петрович застава официално начело на ЦСКА като старши треньор. Досега опитният специалист имаше ролята на консултант в клуба, но от днес ще ръководи мачовете, тренировъчния процес и всичко, свързано с подготовката на "червените" като наставник. Добри Митов ще продължи работата си в щаба като помощник,

Илиан Илиев спечелил в София с шестима от "резервите"

Треньорът на "Черно море" Илиан Илиев е изнесъл тотален урок на феновете на ЦСКА в събота вечерта. Той е направил само с пет промени от състава, който падна с 1:4 в последния кръг на миналото първенство от "Лудогорец" и спечели с 3:1 на "Българска армия". Същи са централните защитници, двамата вътрешни халфове и двама от полузащитната линия.

Стоичков: Аз болея за българския футбол

"Минах по този път като треньор, след мен минаха много, но все там оставаме. Нещо не ни достига да бъдем на голям форум. Все ме питат хората кога ще се повтори това американско лято, но времето си минава и ние нищо не правим за това развитие. На мен това ми е болна тема. Мисля, че няма да се повтори много скоро.

Спорт по тв днес: България играе финал на Евро 2019 по волейбол до 17 г., футбол от България и МЛС, тенис, лека атлетика, тото, "Тур дьо Франс" и голф

Стефан Цветков: Трябва обединение и доброволческо връщане на това, което ни е дал тенисът

Стефан Цветков е роден на 20 април 1970 г. в София. Тренира тенис от 8-годишен. Играе в националния отбор за купа “Дейвис” през 1990 и 1991 г., преди да замине да учи в САЩ. Състезава се успешно в колежанското първенство и в германското клубно първенство. От 1997 до 2000 г. е капитан на България за купа “Дейвис”,