"Славия" се би до последно, но падна и в София от "Хайдук" - 2:3

https://www.24chasa.bg/sport/article/6993907 "Славия" се би до последно, но падна и в София от "Хайдук" - 2:3 "Славия" се би до последно, но падна и в София от "Хайдук" - 2:3 www.24chasa.bg

"Славия" отпадна от Лига Европа след втора загуба от хърватския "Хайдук".

На стадион "Васил Левски" в София "белите" паднаха 2:3 в четвъртък вечерта, след като седмица по-рано отстъпиха 0:1 в Сплит.

Все пак отборът на треньора Златомир Загорчич не се даде без бой на очевидно по-класния съперник и на два пъти успя да изравни, след като отстъпваше в резултата.

Гостите поведоха в 25-ата минута чрез Станко Юрич и на практика решиха изхода от двубоя, защото "Славия" трябваше да вкара три гола в оставащото време.

"Белите" изравниха за първи път в края на полувремето - Галин Иванов уверено реализира дузпа, отсъдена за нарушение срещу Денис Карабельов.

В 58-ата минута обаче след 11-метров в полза на хърватите заради игра с ръка капитанът им Мийо Цакташ отново изведе отбора си напред в резултата.

Георги Йомов направи 2:2 в 72-ата минута, като насочи топката в мрежата с коляно, а преди това вратарят отби удар на Славчо Шоколаров.

Победния гол за "Хайдук" вкара отново капитанът Цакташ с глава след центриране от пряк свободен удар.

Други от Футбол

ЦСКА на точка от "Лудогорец" и 6 пред "Левски"

ЦСКА се доближи само на точка от "Лудогорец" за първото място в първенството, след като победи с 1:0 "Берое" като гост. Единственият гол падна в 15-ата минута и бе дело на Тиаго Родригес. Така преднината на ЦСКА пред "Левски" набъбна на 6 точки преди вечното дерби във вторник. До края на първенството "Лудогорец" гостува на "Ботев" в Пловдив и

"Манчестър Сити" с първи требъл в историята на английския футбол

"Манчестър Сити" стана първият клуб в историята на английския футбол, който прави требъл в един сезон. Тимът на Пеп Гуардиола спечели купата на Англия, след като преди това стана шампион и взе и трофея на лигата. "Сити" разби с 6:0 "Уотфорд" във финала, като така изравни рекорда за най-голяма победа в историята на най-стария футболен турнир на

"Тигрите" имат футболисти, които са играли на световно и европейско

Ветераните на “Витоша” (Бистрица) наложиха хегемония в първенството, като спечелиха четвърта поредна титла. Всички знаят, че капитан на тима е премиерът Бойко Борисов, който бележи и доста голове. Играе неизменно с №13. Сред съотборниците му обаче има участници на световни и европейски първенства по футбол.

Треньорът на "Ювентус" напуска след края на сезона

Наставникът на "Ювентус" Масимилиано Алегри ще напусне клуба след края на настоящия сезон, потвърдиха днес от италианския клуб. Алегри и президентът на “бианконерите” Андреа Аниели ще говорят пред медиите на пресконференция утре, предаде БГНЕС. Алегри изкара изключително успешен петгодишен период начело на торинци,

"Етър" без лиценз за евротурнирите, но може да получи

"Етър" (Велико Търново), който се бори за участие в плейофите на евротурнирите, не получи лиценз от Българския футболен съюз. От там уточниха, че всъщност търновци не са подавали молба за евролиценз. Те отговаряли на всички изисквания и ако евентуално спечелят място в евротурнирите, с допълнителна молба ще им бъде издаден такъв.

Без голове през първото полувреме във финала между "Локо" и "Ботев"

Пловдивските "Локо" и "Ботев" не успяха да си вкарат гол през първото полувреме във финала за купата на България на националния стадион "Васил Левски". Голяма част от агитката на "черно-белите" пропусна началото на двубоя заради кошмарната организация на пътумането им по магистрала "Тракия" и по "Цариградско шосе" в столицата.