Англия на 45 минути от финал на световното, води 1:0 срещу Хърватия

https://www.24chasa.bg/sport/article/6958141 Англия на 45 минути от финал на световното, води 1:0 срещу Хърватия Англия на 45 минути от финал на световното, води 1:0 срещу Хърватия www.24chasa.bg

Английският национален отбор е близо до второто си класиране на финал на световно, след като води на Хърватия с 1:0 след първото полувреме на втория полуфинал.

Той се играе на стадион "Лужники" в Москва, където в неделя ще е и мачът за титлата.

В първия полуфинал Франция победи 1:0 Белгия в Санкт Петербург.

Трипиър (№12) открива резултата от пряк свободен удар в 5-ата минута. СНИМКА: РОЙТЕРС

Попадението, което прави разликата между Англия и Хърватия, бе вкарано от младия полузащитник Киърън Трипиър още в 5-ата минута.

Той изпълни перфектно пряк свободен удар, отсъден за нарушение срещу Деле Али на метър-два от дъгата на наказателното поле.

Трипиър е едва третият англичанин, който се разписва в световен полуфинал. През 1966 г. срещу Португалия вкарва Боби Чарлтън, а през 1990 г. - Гари Линекер.

Треньорът на британците Гарет Саутгейт заложи на абсолютно същия състав от първите два плейофа срещу Колумбия и Швеция.

Колегата му Златко Далич направи една промяна в сравнение с епичния 1/4-финал срещу Русия, спечелен с дузпи.

Вместо Крамарич на терена в полузащитата се завърна Марцело Брозович.

Други от Футбол

Иракски швед свири на националите в Никозия

33-годишният иракчанин с шведски паспорт Мохамед Ал-Хаким ще свири решителното гостуване на националите в Кипър. Той е един от младите таланти на УЕФА и е офицер от ВВС на скандинавското кралство. Ал-Хаким води мача на "Левски" срещу "Хайдук" в Сплит от Лига Европа, който бе загубен от "сините" с 0:1.

Кирил Десподов под въпрос за Кипър

Нападателят на ЦСКА Кирил Десподов е под въпрос за мача на националите срещу Кипър от Лигата на нациите. Той е напуснал тренировката, след като е почувствал придърпване в областта на стара контузия. Нападателят ще мине обстойни прегледи днес, за да се разбере точно контузията му. Очаква се той да остане на лагер,

Холмар Ейлофсон претърпя операция в Барселона

Исландският национал от “Левски” Холмар Ейлофсон претърпя операция в Барселона във вторник. Той публикува снимка от болницата в каталунската столица с текст “Нека направим това”, преди да влезе в операционната. Очаква се защитникът да отсъства поне 6 месеца от терените. Ейлофсон скъса коленни връзки по време на мача за купата на България срещу

Тежки наказания за играчите на "Локо" след мелето на "Васил Левски", трима пропускат мача с "Лудогорец"

Дисциплинарната комисия към БФС взе решения за мелето след края на мача между "Локомотив" (Пловдив) и "Славия", който завърши 1:1. На заседанието бе решено само футболисти на "смърфовете" да бъдат наказани. Анте Аралица отнесе 2 срещи и глоба 1000 лева. Симеон Райков ще е извън терените цели 5 двубоя и ще заплати глоба от 1200 лева за удар в

Христо Стоичков ще посети Гватемала за първи път в живота си, ще изнесе лекция там

За първи път в историята легендата на "Барселона" Христо Стоичков ще посети Гватемала, съобщават медиите в страната. Камата ще изнесе лекция за лидерството по време на конференция на тема "Успехът е безкраен". Лекцията на Стоичков ще бъде насочена както към по-възрастните, така и към младежите в Гватемала.    Събитието ще се състои на 28 ноември.

Съдия попречи на "Берое" за нещо в Разград, "Лудогорец" спечели с 1:0

"Берое" загуби с 0:1 при гостуването си на "Лудогорец" в Разград, благодарение и на съдията Радослав Гидженов. В 21-ата минута той се направи, че не вижда нарушение на Козмин Моци, който задържа Мартин Райнов за фланелката в наказателното поле. След това останаха съмнения и за фаул на Клаудиу Кешеру срещу Камен Хаджиев.