Нова крачка "футболът да си дойде у дома" - Англия поведе на Хърватия

https://www.24chasa.bg/sport/article/6958066 Нова крачка "футболът да си дойде у дома" - Англия поведе на Хърватия Нова крачка "футболът да си дойде у дома" - Англия поведе на Хърватия www.24chasa.bg
СНИМКА: РОЙТЕРС

Англия поведе бързо на Хърватия във втория полуфинал на световното по футбол, който се играе на стадион "Лужники" в Москва.

Още в 5-ата минута пробив на Деле Али беше спрян с нарушение на около метър-два пред дъгата на наказателното поле на балканците.

Пряк свободният удар бе изпълнен от младия Киърън Трипиър, който не остави никакви шансове на хърватския вратар Субашич.

Голът може да се окаже поредната крачка "футболът да си дойде у дома", както гласи припевът на най-популярната в момента английска песен, която огласява и площадите във всички руски градове, където играят "трите лъва".

Победителят от този мач ще срещне в неделя отново в "Лужники" във финала Франция, която ден по-рано надви 1:0 Белгия в Санкт Петербург.

Други от Футбол

Два съвета към БФС след Косово и преди Англия (Видео)

За първи път от много време проследих мачовете на националния отбор по футбол дистанционно, защото бях на финала на Шампионската лига и на финалната четворка на Лигата на нациите. Освен че се насладих на позабравения от мен коментар на Петър Василев-Петела, получих възможността по-детайлно да проследя реакцията на феновете в интернет.

УЕФА разследва България заради "Убий шиптъра", затваря "Васил Левски" за Англия

УЕФА е стартирала дисциплинарна процедура срещу България заради расистко поведение на публиката на мача с Косово, се съобщава на официалната страница на евроцентралата. Това означава, че част или целия стадион "Васил Левски" може да бъде затворен за най-итересния ни мач в евроквалификациите срещу Англия.

Първо в "24 часа": Февруарско вечно и пловдивско дерби този сезон

Вечно и пловдивско дерби в разгара на зимата ще има този сезон според предварителния календар на шампионата. 21-ия кръг, в който са вторите сблъсъци на "Левски" и ЦСКА и пловдивските "Ботев" и "Локо" е първи след зимната пауза и трябва да се играе в периода 14-17 февруари. 8-ия, който е първият в който се срещат тези съперници е в периода 29

Валери Божинов отказал добра оферта от шампиона на Македония

Валери Божинов е отказал доста добра оферта на македонския шампион "Шкендия" (Тетово). Предложен му е бил 1-годишен договор. Македонците са се амбицирали да влязат в групите на Лига Европа и заради това търсят нови попълнения. Там вече бе обявен трансферът на бившия играч на ЦСКА Жуан Фелипе, който от години е един от най-добрите играчи в местното

Красен Кралев: От години се работи неправилно с юношите и резултатите са налице

Министърът на младежта и спорта Красен Кралев коментира пред медиите актуални теми след жребия за първенството, на който присъства. Относно последните два мача на националния отбор и развитието на българския футбол спортният министър бе категоричен, че резултатите са изключително неприятни. Кралев коментира,

След Лигата на нациите Португалия ликува, Роналдо - не съвсем

Бернардо Силва избран за №1 в първата Лига на нациите след 1:0 над Холандия във финала Португалия спечели първата европейска Лига на нациите, след като победи с 1:0 във финала Холандия с гол на Гонсало Гедеш в 60-ата минута. За третото място Англия надделя над Швейцария с 6:5 дузпи след 0:0 в редовното време и продълженията.