https://www.24chasa.bg/sport/article/6839920 Липса на гориво е причината за самолетната катастрофа с отбора на "Чапекоензе" Липса на гориво е причината за самолетната катастрофа с отбора на "Чапекоензе" www.24chasa.bg

Недостиг на гориво е причината за самолетната катастрофа с футболния тим "Чапекоензе", при която през ноември 2016 година загинаха 71 човека, а само 6 оцеляха, 3 от тях футболисти на бразилския отбор.

"Трагедията е била причинена поради липса на гориво", докладват колумбийските авиационни власти след обширно разследване на злополуката.

Разследващи от Боливия, Бразилия и Колумбия са установили причината, след като се появил запис, в който пилотът докладва за проблем с горивото.

Месец след сблъсъка, колумбийските авиационни власти споделят, че авиокомпанията не е обърнала внимание на международните правила за запаса на гориво.

Самолетът е разполагал с приблизително 9000 килограма гориво, което е недостатъчно да прелети между Санта Крус и крайната му дестинация, международното летище в Рионегро, отвъд Меделин.

Проучването сочи също така, че самолетната компания е била в "тежко финансово положение" и това не било първият път, в който позволяват на самолетите да излетят с "критично нисък запас на гориво".

40 минути преди инцидента се появил признак за недостатъчно гориво. От този момент състоянието на самолета е било критично .

Освен липсата на гориво, самолетът бил претоварен с приблизително 500 кг.

Други от Футбол

“Виктория” на Дочев спечели точка след 0:3 в Германия

Българският треньор Павел Дочев се завърна в Росток и разочарова феновете на “Ханза”. Водилият до края на миналата година местния тим специалист стигна драматично до 3:3 с новия си отбор “Виктория” (Кьолн) на старта на сезона в III лига на Германия. Домакините от “Ханза” поведоха с 3:0 с голове между 9-ата и 19-ата мин пред 15 587 зрители на

"Лудогорец" си го изкара на "Берое", удари го 4:2 в Стара Загора

"Лудогорец" си го изкара на "Берое" за отпадането от Шампионската лига, като го попиля с 4:2 в Стара Загора. Марселиньо остана извън групата на шампионите, а Светослав Дяков, Козмин Моци и Якуб Швиерчок останаха на пейката. Жоржиньо Интима вкара набързо два гола за "Лудогорец". В последните секунди на първата част Драгомир Драганов даде дузпа за

ЦСКА унижи феновете си, падна 1:3 от "Черно море" в София

ЦСКА унизи жестоко феновете си, като загуби с 1:3 от "Черно море" на "Българска армия". Така от претендент за титлата "червените" вече са на едно от последните места в класирането. През второто полувреме малцината зрители, които си загубиха времето да подкрепят отбора, започнаха да скандират "Оставка!", но неясно по чии адрес.

Алжир стана шампион на Африка след 29 г. Мболи №1 на финала

Алжир за втори път в историята си и за първи от 1990 година насам стана шампион на Африка. Във финала "пустинните лисици" надхитриха Сенегал с 1:0. Единственият гол падна още във 2-ата минута, когато удар на Багдад Бунеджа се удари в Салиф Сане и излъга вратаря Алфред Гомис. За най-добър играч във финала бе определен вратарят на Алжир Райс Мболи,

Български треньор е вицешампион на Африка за 1963 г.

Довечера Сенегал и Алжир ще определят новия шампион на Африка. В това първенство обаче има и доста неща, свързани с България.  Най-ярката следа в първенството на Африка от България остава Лозан Коцев. Нищо, че доста играчи, минали през елита ни, са играли в този шампионат. До финал стигна Райс Мболи през това издание на турнира,

Ново обвинение от УЕФА към "Левски", без видеостена на “Герена” за "Ружомберок"

Планираното гледане на мача “Левски” - “Ружомберок” от “сини” фенове на видеостена пред сектор “А” на “Герена” в четвъртък вечер няма да се състои, обявиха от клуба. “По препоръка на делегата на УЕФА в мача с “Ружомберок”, както и във връзка с повдигнатото срещу клуба ново обвинение от Дисциплинарната комисия на УЕФА по чл.