"Левски Лукойл" спечели Балканската лига

https://www.24chasa.bg/sport/article/6817906 "Левски Лукойл" спечели Балканската лига "Левски Лукойл" спечели Балканската лига www.24chasa.bg
Играчите на "Левски Лукойл" и треньорският щаб позират със златните медали от Балканската лига. СНИМКА: Lap.bg

"Левски Лукойл" е новият шампион в Балканската лига по баскетбол. Столичният тим стигна до третия си трофей в състезанието, след като надвиха със 83:72 косовския "Башкими" на финала в Самоков.

Възпитаниците на Константин Папазов взеха аванс в края на първото полувреме и през второто успяха да го задържат без да дават шансове на съперника да се върне в двубоя. Постепенно обаче косоварите се надигнаха до почивката свалиха преднината до 5 точки. въпреки отказа на косоварите да се предадат. Серия от 11:2 в средата на третата четвърт обаче помогна на българския отбор да дръпне с 10 т. Решителни обаче се оказаха двете тройки на Павлин Иванов в последната част, което пречупи играчите на "Башкими". за пръв път в срещата.

Както и в полуфинала, най-резултатен за "Левски Лукойл" бе Божидар Аврамов с 21 точки, а Станимир Маринов добави 20. Неманя Милошевич добави 13 за победителите.

Домакинът на финалната четворка - "Рилски спортист", успя да стигне до бронзовите медали. Играчите на Людмил Хаджисотиров трябваше да минат пред продължение за крайното 92:79 над "Блокотехна" (Македония).

Други от Баскетбол

"Сините" с първа купа в баскета от 5 г.

Баскетболният "Левски Лукойл" спечели купата на България след успех със 70:61 над "Берое". Финалният сблъсък се състоя в новата зала на Панагюрище "Арена Пасарел", която бе изъплена с фенове на двата отбора. "Сините" стигнаха до първата си купа на страната от 5 г., след като контролираха мача в голяма част от времето.

Вкараха 342 точки в мача на звездите от НБА

Близо 350 точки общо вкараха участниците в мача на звездите он Националната баскетболна асоциация. Голямото шоу на лигата се проведе в Шарлът, а победата отиде при тима на Леброн Джеймс. Неговата селекция се налофи със 178:164 над избраните от Янис Адетокумбо състезатели. По традиция двата отбора забравиха за защитата,

Скандал с отбора на Везенков, отказа да доиграе дерби (видео)

Невероятен скандал избухна по време на голямото баскетболно дерби на Гърция между "Панатинайкос" и "Олимпиакос". Сблъсъкът между вечните конкуренти от полуфиналите за купата на страната прекратен още на полувремето. Само до 28-ата секунта на първата част на "Олимпиакос", за който играе националът Александър Везенков,