Баскетболистите обърнаха Исландия за първа победа

https://www.24chasa.bg/sport/article/6578427 Баскетболистите обърнаха Исландия за първа победа Баскетболистите обърнаха Исландия за първа победа www.24chasa.bg
Павел Маринов се е устремил към коша на Исландия на квалификацията в Рейкявик.

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол записа първа победа в световните квалификации. Избраниците на Любомир Минчев се наложиха със 77:74 при гостуването на Исландия и запазиха шансове да продължат в следващата фаза на пресявките. Българите бяха изоставащи в резултата в първите две части и се оттеглиха на почивката с пасив от 8 точки (35:43). След полувремето те продължиха да пресират съперника, който продължаваше да поддържа аванс от 5-6 точки. Това не се промени и в заключителната четвърта част, но опитите на националите да обърнат резултата стигнаха до успех. По-малко от 3 минути преди края гостите за първи път излязоха напред в резултата след тройка на Чавдар Костов.

Над всички за Българският тим бе Павел Маринов, който наниза 18 точки. Александър Янев завърши с 16, а Костов записа 13 на сметката си.

Чехия е лидер в група F с пълен актив от две победи, а България заема второто място.

Други от Баскетбол

"Балкан" изхвърли "Левски Лукойл" от Европа

Баскетболистите на "Балкан" на практика изхвърлиха "Левски Лукойл" от турнира за купата на "ФИБА - Европа". Ботевградският тим разби с 81:57 "сините" като домакин в мач от група J на състезанието и вече има актив от 2 победи и 1 загуба. Възпитаниците на Константин Папазов пък допуснаха трето поред поражение и останаха с илюзорни шансове да

Майкъл Джордан е най-богатият спортист

Майкъл Джордан официално бе определен за най-богатия спортист на всички времена, въпреки че отдавна приключи състезателната си кариера. Американската икона, сочен за номер 1 в историята на баскетбола, вече има състояние от 1,7 милиарда долара. Според престижната класация на списание "Форбс", Въздушния е забогатял с цели 300 милиона само за

Треньор изненада с пръстен националка

Баскетболната националка Цветомира Шаренкапова и кондиционният треньор на мъжкия волейболен тим на България - Венислав Наумов, ще вдигнат сватба. Здравенякът изненада любимата си с годежен пръстен и 27-годишната красавица не се поколеба да каже "да". Наумов се прибра специално от Новосибирск, където работи заедно с доскорошния национален

Най-високият българин стана водещ

Прийст Лодърдейл, който от 14 години има и български паспорт, започна работа като журналист. 222-сантиметровият гигант има собствена рубрика в медийната група Scene Chicago, която има телевизия, информационен сайт и радио. Бившата звезда на баскетболния "Лукойл Академик" вече направи първите си интервюта,

Новият сезон в НБА – под знака на Леброн Джеймс

В последните четири сезона битката в Националната баскетболна асоциация стана между два коня. Неизменно до финала достигаха Голдън Стейт Уориърс и Кливланд Кавалиърс, а в три от случаите короната отиваше в лагера на воините. Дали ще има де жа вю е твърде рано да се каже, но е сигурно, че ще има една съществена промяна,