"Атланта" сътвори исторически обрат срещу шампионите от "Кливланд"

https://www.24chasa.bg/sport/article/6165015 "Атланта" сътвори исторически обрат срещу шампионите от "Кливланд" "Атланта" сътвори исторически обрат срещу шампионите от "Кливланд" www.24chasa.bg

Баскетболистите на "Атланта Хоукс" успяха да преодолеят 26-точков пасив и да победят "Кавалерите" в ожесточен сблъсък с 126:125 . Мачът беше под контрола на гостите от Кливланд, но всичко се промени в последната четвърт.

Леброн Джеймс и неговите съотборници започнаха ударно срещата, като на почивката водеха с 65:46. Играчите на "Атланта" изглеждаха обезсърчени, но сътвориха чудо във финалната част и успяха да стигнат до продължения след изравнителния кош на Пол Милсап в заключителните секунди на редовното време. След като стигнаха до допълнителните 5 минути игрово време, домакините имаха психологическо предимство и стигнаха до окончателното 126:125. В продължението голямата звезда на гостите, Леброн Джеймс, беше изгонен, защото записа 6 нарушения и това усложни задачата на неговия тим.

За "Атланта" най-резултатни бяха тежкото крило Пол Милсап и гарда Тим Хардауей Джуниър съответно с 22 и 21 точки. Кайри Ървинг от "кавалерите" пък записа 45 точки, а Леброн се отчете с "трипъл-дабъл" - 32 точки, 16 борби и 10 асистенции.

Въпреки загубата "Кливланд" остава на челното място в Източната конференция, докато "ястребите" заемат петата позиция.

Превод и редакция от espn.com : Михаил Маринов

Други от Баскетбол

"Сините" с първа купа в баскета от 5 г.

Баскетболният "Левски Лукойл" спечели купата на България след успех със 70:61 над "Берое". Финалният сблъсък се състоя в новата зала на Панагюрище "Арена Пасарел", която бе изъплена с фенове на двата отбора. "Сините" стигнаха до първата си купа на страната от 5 г., след като контролираха мача в голяма част от времето.

Вкараха 342 точки в мача на звездите от НБА

Близо 350 точки общо вкараха участниците в мача на звездите он Националната баскетболна асоциация. Голямото шоу на лигата се проведе в Шарлът, а победата отиде при тима на Леброн Джеймс. Неговата селекция се налофи със 178:164 над избраните от Янис Адетокумбо състезатели. По традиция двата отбора забравиха за защитата,

Скандал с отбора на Везенков, отказа да доиграе дерби (видео)

Невероятен скандал избухна по време на голямото баскетболно дерби на Гърция между "Панатинайкос" и "Олимпиакос". Сблъсъкът между вечните конкуренти от полуфиналите за купата на страната прекратен още на полувремето. Само до 28-ата секунта на първата част на "Олимпиакос", за който играе националът Александър Везенков,