Радослав Янков с втора победа за световната купа в сноуборда

https://www.24chasa.bg/sport/article/5221289 Радослав Янков с втора победа за световната купа в сноуборда Радослав Янков с втора победа за световната купа в сноуборда www.24chasa.bg
Радослав Янков с втора победа
за световната купа в сноуборда

Най-добрият ни сноубордист Радослав Янков спечели втората си победа този сезон за световната купа. Той триумфира в паралелния слалом в Бад Гщайн (Ав).

На финала Радослав победи убедително с 1,79 секунди италианеца Маурицио Бормолини, като преди това се справи успешно с квалификация и още трима съперника.

Трети остана Мирко Феличети (Италия), който спечели малкия финал срещу един от най-великите в този спорт Бенямин Карл (Австрия).

Радослав вече е лидер и за голямата световната купа в сноуборда. Досегашният Кристоф Мик от Италия отпадна още на квалификациите. Там си отидоха олимпийският шампион Вик Уайлд (Русия) и легендата Джеси Джей Андерсън (Канада).