Лайлс триумфира на 200 метра в Диамантената лига в Катар

https://www.24chasa.bg/sport/article/11576887 Лайлс триумфира на 200 метра в Диамантената лига в Катар Лайлс триумфира на 200 метра в Диамантената лига в Катар www.24chasa.bg
Лайлс (в средата) откри сезона в Диамантената лига с победа
Лайлс (в средата) откри сезона в Диамантената лига с победа СНИМКА: РОЙТЕРС

Световният шампион Ноа Лайлс (САЩ) триумфира в спринта на 200 метра в първото състезание за сезона от Диамантената лига по лека атлетика, което се състоя в Доха (Катар).

Лайлс, бронзов олимпийски медалист от Токио 2020, беше най-бърз с 19.72 секунди. Втори с 19.75 секунди се нареди Фред Кърли (САЩ), а трети финишира Джарийм Ричардс (Тринидад и Тобаго) с 20.15 секунди. Със същото време четвърти остана олимпийският първенец Андре де Грас (Канада).

В спринта на 200 метра при жените Габриел Томас (САЩ) победи с изравнен рекорд на турнира от 21.98 секунди. Бронзовата олимпийска медалистка от Токио 2020 Томас изпревари с 9 стотни от секундата завършилата втора Шерика Джаксън (Ямайка). Световната шампионка Дина Ашър-Смит се нареди трета с 22.37 секунди, предаде БТА.

Олимпийската и световна вицешампионка Кендра Харисън (САЩ) триумфира на 100 метра с препятствия с 12.43 секунди, а на стотна след нея завършиха нигерийката Тоби Амузан и Британи Андерсън (Ямайка).

На троен скок при жените световната вицешампионка Шаника Ричардс (Ямайка) беше най-добра с 14.82 метра, като изпревари с 9 сантиметра световната вицешампионка в зала от Белград 2022 Марина Бех-Романчук (Украйна).

Сребърната медалистка от Игрите в Токио 2020 Марилейди Паулино (Доминиканска република) победи убедително в бягането на 400 метра с 51.20 секунди, а олимпийската шампионка Шона Милър-Юйбо (Бахама) се нареди едва трета с 51.84 секунди.

На скок височина при мъжете южнокореецът Санхьок У спечели с 2.33 метра, а местният любимец - олимпийският и световен първенец Мутаз Еса Баршим, трябваше да се задоволи със второто място с 2.30 метра.

Италианецът Джанмарко Тамбери, който раздели златото с Баршим на Игрите в Токио 2020, се представи под възможностите си и остана седми със скромните 2.20 метра.

В бягането на 3000 метра стипълчейз при мъжете олимпийският първенец Суфиан Ел Бакали (Мароко) победи с най-добър резултат в света за сезона от 8:09.66 минути.

Други от Спорт

Парвиз Умарбаев, Лукас Салинас и Кристиан Гомис (от ляво на дясно) се разделят с "Локомотив" (Пловдив)

"Локо" (Пд) стартира подготовка на 6 юни, трима футболисти напускат

Програма за последния кръг във Втора лига и класиране+тв

Пращаме 15 щангисти на европейското

Боряна Калейн СНИМКИ: БФХГ

Боряна Калейн поведе в многобоя на Световната чалъндж купа в Испания

Стилиян Петров на терена със сина на Джордж Бест

Капитанът Кристиан Гюнтер ще извезе днес "Фрайбург" във финала за купата на Германия срещу "РБ Лайпциг".