Българската смесена щафета завърши 5-а място на европейското за младежи

https://www.24chasa.bg/sport/article/10691476 Българската смесена щафета завърши 5-а място на европейското за младежи Българската смесена щафета завърши 5-а място на европейското за младежи www.24chasa.bg

Българският отбор в състав: Валентина Димитрова, Лора Христова, Васил Зашев и Благой Тодев завърши на пето място в смесената щафета на Европейското първенство за младежи в Поклюка (Словения).

Нашите биатлонисти използваха 8 допълнителни патрона и финишираха на +1:31.2 от победителите от Франция. Второто място е за тима на Германия, а трети останаха представителите на Чехия.

По-рано през деня се проведе и спринтовата щафета. Стефани Йолова и Николай Митров завършиха на 19-то място с четири наказателни обиколки и 19 резервни патрона. Европейската титла в най-младата дисциплина е за Германия, а подиумът допълниха Русия и Франци.

Паралелно с Европейското първенство се провежда и седмият кръг от Световната купа по биатлон.

Първото състезание от програмата в Антхолц-Антерселва беше класическата индивидуална дисциплина на 20км. при мъжете.

Димитър Герджиков записа най-добрия български резултат в надпреварата. Биатлонистът от Чепеларе сгреши три пъти и зае 46-то място. Антон Синапов добави шест минути към своето време и е 75-ти, а Владимир Илиев финишира 78-ми с осем грешки в стрелбата.

Други от Спорт

Снимки: сайт на федерацията

С голям празник стартира "С волейбол на училище" (Снимки)

Григор Димитров Снимка: Ройтерс

Григор с победа №10 на червено за сезона

Жозе Моуриньо показва броя на спечелените си еврокупи.

Специалния Моуриньо вече е безсмъртен за феновете на "Рома" спечели и 5-ия си финал. Обяви трофея в Лигата на конференциите за специален

Мост с надпис "Турано поздравява Ил Джиро" (колоездачната обиколка на Италия).