“Гладбах” си го получи тъпкано за свой рекорд (Видео)

https://www.24chasa.bg/sport/article/10473682 “Гладбах” си го получи тъпкано за свой рекорд (Видео) “Гладбах” си го получи тъпкано за свой рекорд (Видео) www.24chasa.bg

СНИМКА: КЛУБЕН ФЕЙСБУК
Капитанът Кристиан Гюнтер прескача пано, за да отиде да празнува с феновете на “Фрайбург” грандиозната победа. СНИМКА: КЛУБЕН ФЕЙСБУК

Който нож вади, от нож умира.

На принципа на тези думи на Исус Христос от Евангелието на Матей “Борусия” (Мьонхенгладбах) си го получи тъпкано за своя голов рекорд от април 1978 г.

Тогава “Гладбах” разбива адаша си от Дортмунд с 12:0 за най-голямата победа в историята на Бундеслигата. В двете полувремена бележи по половин дузина попадения.

Оттогава до неделя не се бе случвало до почивката някой отбор да е получил 6 гола.

Изключително неприятната роля се падна именно на “Борусия” (Мьонхенгладбах).

В последния мач от 14-ия кръг на германския футболен елит гостуващият “Фрайбург” вкара 6 пъти между 2-ата и 37-ата мин и така стана първият тим, постигал подобно нещо при визита в Бундеслигата.

До 25-ата мин домакините падаха с 0:5. Такъв сценарий не се бе случвал от 1984 г. Тогава след четвърт час с толкова губи “Айнтрахт” (Брауншвайг). Противникът се казва “Борусия” (Мьонхенгладбах). Мачът завършва 10:0.

Загубата от "Фрайбург" звучи крайно нелогична на фона на това, че "Гладбах" разби 5:0 гранда "Байерн" за купата и би 1:0 адаша си от Дортмунд в първенството.