Милена донесе най-силно класиране за България в биатлона

https://www.24chasa.bg/sport/article/10461792 Милена донесе най-силно класиране за България в биатлона Милена донесе най-силно класиране за България в биатлона www.24chasa.bg
Милена Тодорова Снимка: IBU

Най-добрата ни биатлонистка Милена Тодорова започна да набира скорост в световната купа и в третия старт от сезона донесе ново най-силно класиране за България до момента.

В спринта на 7,5 км от програмата на II кръг в Йостерсунд 23-годишната състезателка с чаровна усмивка направи само 1 грешка в първата стрелба, а при второто минаване през рубежа свали и 5-те мишени.

При минусовите температура в шведския зимен център Милена се представи на добро ниво и в ски бягането и в крайна сметка завърши на 23-ата позиция.

Това ѝ донесе първи 18 точки в генералното класиране за световната купа.

В подреждането за преминаване на трасето Тодорова е 33-а. Тя остана на 1,11,1 мин от най-бързата в ски бягането Елвира Йоберг (Шв).

Даниела Кадева също се представи добре при стрелбата само с 1 пропуск. С по-слаб бегови резултат тя се нареди 74-а в Йостерсунд.

Третата българка - Мария Здравкова, не свали 2 мишени и се нареди 111-а от 113 завършили биатлонистки. Победителка в спринта стана австрийката Лиза Тереза Хаузер.

С 23-ото си място Милена измести приятеля си Владимир Илиев, който в първия кръг записа най-силно класиране на България за световната купа с 34-а позиция.

В мъжкия спринт на 10 км имаше индикации, че той може да си върне своеобразната първа позиция.

Владо свали всичките 10 мишени. 34-годишният троянец обаче не бяга на обичайното си ниво. Илиев финишира 29-и в крайното класиране.

В подреждането за преминаване на дистанцията българинът е 52-и на 1,33,3 мин от най-бързия - Себастиан Самуелсон. Шведът спечели и втория спринт за сезона.

Димитър Герджиков не свали 1 мишена и се класира 65-и. С 5 пропуска Антон Синапов е 111-и от 114 завършили състезатели. Благой Тодев не стартира.