„Дунав“ победи и „Спартак“ (Пл) като гост с 2:1

https://www.24chasa.bg/sport/article/10030767 „Дунав“ победи и „Спартак“ (Пл) като гост с 2:1 „Дунав“ победи и „Спартак“ (Пл) като гост с 2:1 www.24chasa.bg

„Дунав“ спечели трета поредна победа в контролите преди началото на сезона. След двата успеха с 4:0 и 7:1 срещу „Спартак“ (Вн), русенци удариха като гост и „Спартак“ (Пл) с 2:1.

Домакините откриха резултата чрез бразилеца Клауберт още в 9- тата минута. Футболистът видя, че вратарят на гостите Винченцо Ангелов е напуснал вратата си и успешно го прехвърли с удар от далеч за 1:0. През второто полувреме русенци наложиха доста сериозно териториално превъзходство и успяха да обърнат резултата. Положения за гостите пропуснаха Дани Бонев, Йордан Димитров и Радо Великов. Въпреки това, капитанът на „Дунав“ Йордан Димитров успя да изравни резултата в 59-тата минута, а в 90-тата отбеляза и победния гол за дунавци.

В събота от 18,30 часа „Дунав“ посреща втория отбор на „Стяуа“ (Букурещ).

Други от Спорт

Изповедта на контузената Лаура: Сълзите се стекоха, огледах се в момичетата, толкова исках световната титла

Алишер Усманов предлага брак от затворническата килия на Ирина.