
Кабелни оператори от малки населени места излязоха на протест пред сградата на Министерския съвет, съобщи Би Ти Ви. Националното сдружение "Клуб 2000" внесе отворено писмо до министър-председателя Бойко Борисов с 10 конкретни искания, като едно от тях е да се предоставят равни условия за бизнес.
Протестиращите недоволстват от акция на ГДБОП срещу разпространението на пиратско съдържание.
Членове на протестиращия "Клуб 2000" са 19 от всички 259 кабелни оператори в страната, според годишния доклад на КРС. Те декларират общо 27 508 абоната от 1.82 милиона абонати на платена телевизия в страната, според регистъра на КРС, което представлява 0.015% от абонатите в страната и 0.05% от операторите в страната.
Следователно евентуалното затваряне на кабелните оператори от ГДБОП няма да доведе до социални сътресения, няма да доведе и до повишаване на потребителските цени, тъй като ниските пазарни цени се поддържат от големите и средни оператори. Години наред именно "Клуб 2000" води дела в КЗК срещу големите оператори, които продавали на ниски цени. Преписките са публични в регистъра на КЗК.
Служители на ГДБОП, жандармерията и "Европол" влязоха в офиси на кабелни оператори в Кюстендил, Благоевград и Бургас на 13 юни. Обискирани бяха и офиси на кабелни оператори в Сандански, Петрич и Гоце Делчев.
Тогава 60 телевизионни програми се оказаха без уредени авторски права. Според предварителните изчисления, щети за над 10 милиона лева са нанесли кабелните оператори, разследвани от ГДБОП и прокуратурата.
Според Националното сдружение на кабелните оператори „Клуб 2000”, потърпевши от акцията на ГДБОП са потребителите. От сдружението твърдят, че действията на униформените са довели до нарушение на сключени договори с ТВ програми.
Абонамент за печатен или електронен "24 часа", както и за другите издания на Медийна група България.