Статии от: Едуард Папазян, наш човек в Лондон

Българският футбол заби нож в гърба на българския манталитет

Преди 0:4 от Англия на “Уембли” треньорът Балъков обяви, че поема цялата отговорност за решенията си, но така и не уточни в какво ще се изразява тя На 25 март в “24 часа” излезе информация със заглавие “Хубчев отива в “Левски”, сменя го Балъков”. Ставаше въпрос за националния отбор по футбол на България,

Балъков: Смених Бодуров, за да не го изгонят, иначе си свърши работата

Треньорът на националния отбор Красимир Балъков отново оправда решението си да повика лишения от игрова практика в ЦСКА защитник Николай Бодуров за европейската квалификация с Англия на стадион "Уембли". България загуби 0:4 и стабилно се закотви на последното място и е на 6 точки от втория Косово, а само първите два отбора се класират със

България не позволи на Англия да вкара повече от 4 гола. Направо си е успех!

България очаквано загуби с разгромното 0:4 за втори пореден път на стадион "Уембли" от Англия и се закотви на последното място в квалификационна група А за европейското догодина. Отново според предварителните нагласи защитниците на гостите позволиха на капитана на съперника Хари Кейн и той отбеляза три гола, като двата бяха от дузпи.

Без изненади на "Уембли" - Англия натиска, България се брани, Кейн вкарва

Без изненади мина първото полувреме на европейската квалификация Англия - България на стадион "Уембли" в Лондон. Може би единствено домакините очакваха преди почивката да са паднали повече голове, но резултатът е 1:0 в тяхна полза. Нищо чудно няма нито в името на голмайстора - капитана Хари Кейн, нито в това, че англичаните непрекъснато атакуват,

Принц Кирил заведе сина си Тасило в българската агитка на "Уембли" (Снимки)

Кирил Сакскобургготски, син на последния български цар и бивш министър-председател Симеон Сакскобургготски, е в сърцето на българската агитка на стадион "Уембли", където се играе европейската квалификация Англия - България. Принцът, който е известен икономист и се занимава с финансови консултации в британската столица, положи доста усилия,

Хиляди българи на "Уембли" (снимки)

Вероятно повече от 2500-те българи, от квотата на БФС на мача на стадион "Уембли" в Лондон срещу Англия в събота. Подстъпите към легендарната арена бяха наводнени от нашенци, повечето облечени с фланелки на националния отбор и носещи кой знаме, кой шалче. Четвърт час преди началото стадионът далеч не е пълен,

Ето съставите на България и Англия за мача на "Уембли"

Треньорите на България и Англия - Гарет Саутгейт и Красимир Балъков, обявиха титулярните състави за мача от европейските квалификации: АНГЛИЯ: Джордан Пикфорд, Киърън Трипиър, Майкъл Кийн, Хари Магуайър, Дани Роуз, Рос Баркли, Деклан Райс, Джордан Хендерсън, Маркъс Рашфорд, Рахим Стърлинг, Хари Кейн.

Целувката на Вандерсон и екипът на Аспарухов - най-интересни за медиите

Английските медии не отделиха много внимание на играта на българските национали в предстоящата европейска квалификация в събота. Мачът е от 19 часа наше време (17 местно) на стадион "Уембли". Единствените два по-големи материала в таблоидите "Сън" и "Мирър" бяха посветени на по-скоро любопитни истории, отколкото на тактически и технически анализи.

Балъков се надява на класиране през плейофите от Лигата на нациите

"Всички футболисти са здрави и на разположение, като на 99,9% съм наясно с титулярите", заяви Красимир Балъков на пресконференцията в петък - ден преди мача с Англия от квалификациите за Евро 2020. Тя беше на стадион "Уембли", където в събота от 19 часа българско време избраниците на четвъртия в света ще излязат срещу футболистите,

Националите в Лондон, тренират на "Уембли"

Българският национален отбор по футбол вече е в Лондон и се настани в непосредствена близост до стадион "Уембли". Там в събота от 17 часа местно време ще започне европейската квалификация в група А, където са още Чехия, Косово и Черна гора. Това ще е пети мач за българите, които на практика вече са загубили шансове да се класират през