Продължения или дузпи ще определят втория финалист на световното

https://www.24chasa.bg/sport/article/6958161 Продължения или дузпи ще определят втория финалист на световното Продължения или дузпи ще определят втория финалист на световното www.24chasa.bg
След миг битата от хърватина Перишич топка ще срещне гредата на английската врата. СНИМКА: РОЙТЕРС

Хърватия и Англия ще трябва да изиграят още поне 30 минути, за да определят съперника на Франция във финала на световното в Русия.

Ако двете продължения по 15 минути не стигнат, ще ще изпълняват дузпи.

Двата отбора завършиха редовните 90 при 1:1, като за хърватите това ще е трети пореден мач, решен в допълнителното време или след него.

Преди това те отстраниха последователно Дания и Русия след 11-метрови.

Киърън Трипиър откри за Англия още в 5-ата минута от пряк свободен удар.

Иван Перишич изравни в 68-ата, а след това хърватите имаха още поне три чисти положения за ново попадение.

При едното от тях отново след шут на Перишич топката се отби в гредата зад вратаря Пикфорд.

Други от Футбол

Двама нови донесоха първи успех на ЦСКА

ЦСКА победи с 2:0 "Локо" (Пд) с голове на две от новите си попълнения Мауридес и Жоржиньо. Братът на Майкон - Маудрес се разписа с глава в 52-ата минута, а само 10 по-късно резултатът стана 2:0. И двете попълнения станаха след пробиви на ганаеца Едвин Джеси, който се справи със защитата на гостите. Последните минути ЦСКА изигра и с 10 човека,

Най-бързите играчи на световното първенство по футбол

Килиан Мбапе дори не е в първите 20 по средна скорст В съвременния футбол бързината става все по-важен фактор. Най-важната е тази на придвижване, или средната, а не само моментната, която играчът има. Ето и класацията на най-бързите играчи от световното първенство, което приключи в Русия. Някои от най-бързите играчи като Килиан Мбапе, Лионел Меси,

"Левски" тръгна с победа за първи път от 6 години

"Левски" започна с победа новото първенство във футболната Първа професионална лига. "Сините" биха инфарктно с 1:0 "Ботев" в Пловдив, като победният гол падна в последните секунди на даденото от съдията триминутно продължение на редовното време. Попадението реализира юношата Илия Димитров, който влезе като резерва в 68-ата минута на мястото на

Костов измъкна 2:2 срещу Стойчо Младенов при дебюта си в Казахстан

Бившият треньор на “Левски” Николай Костов измъкна равенството 2:2 при дебюта си в първенството на Казахстан начело на “Шахтьор”. Той бе срещу водения от легендата на ЦСКА Стойчо Младенов “Кайсар” (Кизилорда). В Караганда момчетата на бившия наставник на “червените” поведоха с 2:0 чрез Бранислав Пуношевац и Володичир Аржанов.

Плажните национали подариха на Боби Михайлов спечелена от тях купа

Президентът на Българския футболен съюз Борислав Михайлов проведе среща със селекционера на националния отбор по плажен футбол Симеон Христов, на която му бе официално връчена купата, която българският отбор спечели с отличното си представяне на eвролигата по плажен футбол, съобщиха от пресслужбата на БФС.

Истината за фалшивата новина за хърватските национали

1. В писмо треньорът Далич атакува остро политиците В сряда в страница във фейсбук, която на външен вид наподобява едно към едно официалната на Хърватския футболен съюз, се появи писмо, подписано от треньора на националния отбор Златко Далич. Това се случи ден след феноменалното посрещане на вторите в света в столицата Загреб.