Баскетболистите обърнаха Исландия за първа победа

https://www.24chasa.bg/sport/article/6578427 Баскетболистите обърнаха Исландия за първа победа Баскетболистите обърнаха Исландия за първа победа www.24chasa.bg
Павел Маринов се е устремил към коша на Исландия на квалификацията в Рейкявик.

Мъжкият ни национален отбор по баскетбол записа първа победа в световните квалификации. Избраниците на Любомир Минчев се наложиха със 77:74 при гостуването на Исландия и запазиха шансове да продължат в следващата фаза на пресявките. Българите бяха изоставащи в резултата в първите две части и се оттеглиха на почивката с пасив от 8 точки (35:43). След полувремето те продължиха да пресират съперника, който продължаваше да поддържа аванс от 5-6 точки. Това не се промени и в заключителната четвърта част, но опитите на националите да обърнат резултата стигнаха до успех. По-малко от 3 минути преди края гостите за първи път излязоха напред в резултата след тройка на Чавдар Костов.

Над всички за Българският тим бе Павел Маринов, който наниза 18 точки. Александър Янев завърши с 16, а Костов записа 13 на сметката си.

Чехия е лидер в група F с пълен актив от две победи, а България заема второто място.

Други от Баскетбол

Везенков подписа за 2 г. с гранда “Олимпиакос”

Най-добрият български баскетболист Александър Везенков се завръща в гръцкото първенство. 206-сантиметровото крило подписа договор за 2 сезона с гранда “Олимпиакос”. До 2015-а Везенков бе баскетболист на “Арис” (Солун). След това 3 г. бе част от състава на испанския “Барселона”. 22-годишният Везенков е привлечен в “Олимпиакос” по изричното