Волейбол

ВК "Хебър" отстъпи на ЦСКА у дома, трети мач ще реши кой да е полуфиналист

Волейболният тим на Пазарджик "Хебър" загуби домакинския си мач в 1/4-финалните плейофи срещу ЦСКА. Столичаните взеха победата с категоричното 0:3 (20-25; 20-25; 21-25).  Най-резултатни за домакините бяха македонският посрещач Александър Ляфтов с 16 точки и диагоналът Минчо Минчев, който успя да запише 13 точки за "Хебър".

"Левски" и ЦСКА тръгнаха със загуби в плейофите

Волейболните "Левски София" и ЦСКА започнаха със загуби в 1/4-финалните плейофи на Суперлигата. "Сините" бяха надиграни категорично с 0:3 (17:25, 23:25, 30:32) при гостуването на "Пирин" в Разлог. Воденият от Владимир Николов тим игра неубедително в първия гейм, а водещите му нападатели Смилен Мляков и Евгений Баннов бяха неутрализирани от

Нов треньор за националките по волейбол

Женският национален отбор по волейбол има нов треньор от днес. Това е наставникът на най-успешният ни дамски клуб за последните години - "Марица", Иван Петков. Той заменя на поста Иван Сеферинов, който преди 2 години изненадващо бе предпочетен пред самия него от Управителния съвет. На днешното заседание обаче нещата се обърнаха,

Волейболисти рецитират "Хаджи Димитър" за 3 март (Видео)

Някои от най-големите звезди на българския волейбол заедно с подрастващи от различни клубове рецитираха поемата на Христо Ботев "Хаджи Димитър" в чест на националния празник 3 март. Играчи като Цветан Соколов, Георги Братоев, Елица Василева, Ева Янева се включиха в изпълнението на 12-те куплета по инициатива на българската федерация.

Ясни са плейофите в Суперлигата по волейбол

Волейболният шампион "Нефтохимик 2010" ще срещне "Марек Юнион Ивкони" в първия кръг на плейофите от Суперлигата. Бургаският тим се наложи с 3:1 в последния си мач срещу аутсайдера "Тетевен", който ще играе плейаут за оставане с втория от Висшата лига. На второ място в редовния сезон завърши "Монтана",

Казан и Букурещ приемат финалите на Шампионската лига

Руският град Казан и столицата на Румъния ще бъдат домакини на финалните турнири в Шампионската лига съответно за мъже и жени. Грандът "Зенит" ще защитава трофея отново след 2016 г., когато в последния момент състезанието бе преместено от Сургут. Тази година обаче финалите при мъжете са рекордно късно - на 12 и 13 май.

България приключи с волейбола в Европа

България приключи с участието си във волейболните европейски турнири през настоящия сезон. За женския тим на “Марица” това бе ясно още преди последния мач от груповата фаза. Мъжкият тим на “Монтана” пък не успя да се справи с турския “Малийе Пиянго” в 1/4-финалите на “Челъндж къп”. Момчетата на треньора Даниел Пеев загубиха с 0:3 и втория си мач,

Страхотен дуел между наши волейболисти в Гърция

Двама български волейболисти се превърнаха в атракцията на последния кръг от гръцката лига. Известните ни състезатели на поста диагонал Боян Йорданов и Николай Учиков се изправиха един срещу друг с клубните си отбори, а индивидуалният им двубой надхвърли всички очаквания. Йорданов изигра един от най-силните си мачове с екипа на "Финкас",

Скримов наказа отбора на Пламен Константинов

Тодор Скримов направи нов фантастичен мач в руската Суперлига по волейбол. След като повече от месец се възстановяваше от травма в рамото и в два мача бе дори либеро, перничанинът изригна срещу клубния отбор на националния селекционер Пламен Константинов. 190-сантиметровият нападател заби 22 точки (56% успеваемост в атака,

"Левски" и ЦСКА бият с по 3:1 в Суперлигата

Волейболните "Левски" и ЦСКА записаха идентични победи в последния кръг на Суперлигата. "Сините" се наложиха с 3:1 като домакини на "Марек Юнион Ивкони" само два дни след изненадващата загуба 2:3 от "Черно море Баск" отново в зала "Универсиада". ЦСКА пък измъкна с 3:1 гостуването си на "Арда" в Кърджали и кръг преди края на редовния сезон държат

"Черно море" изненада "Левски" в София

Волейболистите на "Левски София" допуснаха изненадваща загуба в 20-ия кръг на Суперлигата. Възпитаниците на Владимир Николов отстъпиха с 2:3 като домакини на непретенциозния "Черно море Баск" в столичната зала "Универсиада". "Сините" спечелиха лесно първата част и явно помислиха, че без особени проблеми ще стигнат до победата.

Хванат с марихуана се връща във волейбола

Спас Байрев ще се завърна на волейболното игрище по-малко от година, след като бе уличен в употреба на марихуана. Роденият в Пловдив нападател е бил картотекиран в "Арда" (Кърджали) и е много вероятно да се появи срещу ЦСКА този петък. Байрев премина от "Арда" в "Левски София" по настояване на Владимир Николов,

Билети от 20 до 50 лв. за световното по волейбол, децата - безплатно

От днес вече са в продажба билетите за световното първенство по волейбол, което ще се проведе тази есен паралелно в България и Италия. Цената варира от 20 до 50 лева, но от българската федерация предлагат различни възможности за намаления и внушителните 10 000 безплатни билета за деца между 7 и 12 г.

Българин носи първа победа на ПАОК в Шампионската лига

Николай Учиков изведе ПАОК до първа победа в групите на Шампионската лига по волейбол. 207-сантиметровият диагонал реализира 19 точки за успеха 3:1 над "Халкбанк". В състава на турския първенец е Велизар Чернокожев, но той получава малко време за изява. ПАОК е третият отбор, за който играе Учиков през този сезон.

"Левски" спря черна серия с ЦСКА след страхотен обрат

Волейболистите на "Левски София" прекъснаха негативната серия с вечния съперник ЦСКА. Възпитаниците на Владимир Николов взеха първа победа над "червените" след повече от 4 години прекъсване. Те стигнаха до страхотен успех с 3:2 (21:25, 25:27, 25:23, 25:19, 17:15) след 2 ч и 15 минути игра. Домакините изоставаха с 0:2,

Драматично 3:2 за ВК "Хебър" срещу "Монтана" при пълна зала

ВК "Хебър" победи в 5-геймов двубой силния тим на "Монтана". Гостите започнаха убедително мача, като взеха първия гейм с 13-25. Втория гейм взеха домакините, като битката за него беше оспорвана -играчите на "Хебър" изпуснаха 3 геймбола, но съумяха да спечелят частта с 28-26. Третият гейм бе убедителен за пазарджиклии -25:15.

Травма в рамото мъчи Тодор Скримов

Стара травма в рамото тормози волейболния ни ас Тодор Скримов от месец и половина. Експлозивният нападател направи страхотни мачове в руската Суперлига и на два пъти бе избиран за играч на кръга. Мощните му сервиси и атаки обаче явно са довели до нови болки в рамото, което го тормозеше и преди две години.

Валентин Братоев с фрактура на показалеца

Валентин Братоев е получил фрактура на показалеца на дясната ръка по време на дербито между "Нефтохимик 2010" и ЦСКА. Волейболният шампион от Бургас се наложи с 3:2 и нанесе първа домакинска загуба на "червените". По време на третия гейм при опит за блокада пострада пръста на Братоев и той напусна игра.

ЦСКА с първа загуба като домакин в Суперлигата

Волейболният ЦСКА допусна първа загуба като домакин за сезона в Суперлигата. Воденият от Александър Попов тим отстъпи с 2:3 пред "Нефтохимик 2010" в зала "Васил Симов". "Червените" имат много кадрови проблеми заради контузени състезатели и излязоха с доста нетрадиционен състав. Ветаранът Христо Цветанов бе в ролята на посрещач вместо център,

"Левски" с 10-а победа в Суперлигата по волейбол

Волейболистите на "Левски София" постигнаха 10-ата си победа в Суперлигата. Възпитаниците на Владимир Николов надвиха с 3:1 като домакини "Миньор" и се реваншираха за загубата в Перник от първия полусезон. "Сините" дръпнаха с 2:0 на мача в зала "Христо Ботев", но последва необяснимо отпускане и в един момент гостите поведоха с цели 15 точки.

"Монтана" на 1/4-финал в Европа

Волейболистите на "Монтана" продължават да пишат история при първото си участие в европейските турнири. Възпитаниците на Даниел Пеев се класираха за 1/4-финалите на състезанието "Чалъндж Къп", след като отстраниха "Финкас". Българският тим отстъпи с 2:3 при гостуването в Гърция, но двата спечелени гейма им бяха достатъчни да продължат напред.

"Левски" - ЦСКА без публика на "червените"

Мачът между „Левски София” и ЦСКА от волейболната Суперлига ще се проведе без присъствието на фенове на гостуващия тим. Двубоят е насрочен за 13 февруари от 18,30 ч в столичната зала „Универсиада”. През първия полусезон домакин бе ЦСКА и в зала „Васил Симов” бяха допуснати само длъжностни лица на гостите след предварително подготвен списък.

Наш волейболист прави блок с глава (видео)

Българският волейболист Бранизир Грозданов направи страхотно изпълнение, което бързо стана хит сред феновете на френската лига. Атлетичният нападател на "Араго" блокира с глава атаката на съперников състезател при успеха с 3:1 над "Тур". Юношата на ЦСКА се извиси над мрежата, като горното й филе бе на нивото на гърдите му.

Соколов пропуска втори трофей за сезона

Цветан Соколов пропусна възможността да спечели втори трофей за сезона в Италия. Неговият "Лубе Чивитанова" загуби с 1:3 от "Сир Сейфти Перуджа" във финала за купата на страната. Шампионите поведоха с 1:0, но след това допуснаха пълен обрат. Соколов игра много добре и стана топреализатор на срещата със своите 22 точки.

“Славия” иска наказание за талант във волейбола

Ръководството на “Славия” ще опита да издейства наказание за един от най-талантливите ни млади волейболисти Аспарух Аспарухов. 17-годишният нападател играе за “Монтана” през този сезон, но според президентът на “белите” Иван Сеферинов картотекирнето му е било неправомерно. Той признава, че състезателните права на момчето се държат от баща му.

Българин на финал за купата на Холандия

Българин може да спечели купата на Холандия по волейбол. Трифон Лапков и неговият "Абиант Ликургус" се класираха за финала след драматична серия с най-големия си съперник "Орион". Шампионите се наложиха с 3:2 при домакинството си, но на реванша в Дутинхем изоставаха с 0:2 гейма. В третата част Лапков и съотборниците му се мобилизираха и постигнаха

"Марица" с трета загуба в Шампионската лига

Волейболистките на "Марица" допуснаха трета поред загуба в Шампионската лига. Пловдивският тим бе надигран с 0:3 при гостуването на "Хемик" (Полице). Основна фигура в полския тим е известната ни състезателка Страшимира Симеонова. Тя бе титуляр за домакините, но приключи със скромните за нея 4 точки.

ЦСКА излезе 2-и в Суперлигата по волейбол

Волейболистите на ЦСКА излязоха на второ място в класирането на Суперлигата. Възпитаниците на Александър Попов разбиха с 3:0 като домакини "Пирин" и го изместиха от заеманата досега позиция. Отборът от Разлог посрещна новата година като номер 1, но в първата си среща за 2018 г. падна с 1:3 от шампиона "Нефтохимик 2010", който излезе начело.